Šeštadienį Šiauliuose skambėjo prof. Astos Krikščiūnaitės ir jos studentų balsai

Šeštadienį Šiauliuose skambėjo prof. Astos Krikščiūnaitės ir jos studentų balsai
Šiauliai
A. Staponkaus nuotraukos
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kovo 12-ąją Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ muzikos mylėtojus sukvietė į Šiaulių kultūros centro kamerinę salę, kurioje vyko „Jaunųjų Lietuvos talentų koncertas“. Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) į sceną lipo kartu su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesore Asta Krikščiūnaite ir jos studentais: Monika Junkaryte, Gabriele Lileikaite, Gabija Kušleikaite, Vaidu Bartušiu. Koncerto koncertmeisterė – Svaja Skučienė.

Šeštadienio pavakarę klausytojai turėjo progą pasimėgauti vienos ryškiausių šiandienos dainininkių A. Kikščiūnaitės ir jos talentingų studentų balsais. Kartu su savo pedagoge jaunieji solistai vienas po kito lipo į sceną ir atliko užsienio bei lietuvių autorių kūrybą. Muzikantai džiugino žiūrovus įvairiaspalve muzikine programa. Dar renginio pradžioje koncerto vedėja Raimonda Sližienė prasitarė, kad klausytojai turės galimybę pasimėgauti grožiu, harmonija, išmintimi – viskuo, kas slypi mene, o dar tiksliau muzikoje. Koncerto metu galimybę nors trumpam atsitraukti nuo karo baisybių, kurios vyksta Ukrainoje, turėjo ne tik susirinkę šiauliečiai, bet ir muzikantė iš Ukrainos Yulia Shevchenko, kuri visai neseniai buvo priversta palikti savo gimtinę ir prisiglaudė Šiauliuose. Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro artistė labai greitai įsiliejo į Šiaulių pučiamųjų orkestro bendruomenę ir vos po kelių repeticijų lipo su kolektyvu į sceną bei pasirodė „Jaunųjų Lietuvos talentų koncerte“. Naujosios narės iš Ukrainos profesionalumu bei netikėtu atsiradimu orkestre pasidžiaugė ir vadovas S. Vaičiulionis, nors neslėpė didelio apmaudo ir liūdesio, kad tokia pažintis ir draugystė prasidėjo tokiomis skaudžiomis aplinkybėmis, kada Yulia šalis yra niokojama Rusijos invazijos, o ji priversta palikti savo namus. Jauna mergina su ašaromis ir jauduliu akyse dėkojo orkestrui ir vadovams, už tai, kad priėmė groti kartu. Neslėpė, kad jai, kaip muzikantei, šiuo metu tai ypač svarbu. Visiems žmonėms palinkėjo taikos, sveikatos ir laikytis kartu šiuo sunkiu laikotarpiu.

Orkestras dažnai koncertuoja su jaunimu. Tai nėra pirmas kartas, kada profesionalai muzikuoja su studentais. Dažnai orkestrantai muzikines programas atlieka ir su Šiaulių miesto muzikos ir meno mokyklų auklėtiniais. „Kiekvieno muzikanto kelias yra nepaprastai įdomus ir išskirtinis. Nuo pat pirmų žingsnių muzikos keliu jį už rankos veda geriausi tos srities specialistai. Visus mokymosi metus jie perduoda jaunimui savo didelę patirtį, moko muzikos paslapčių, padeda tobulinti atlikimo techniką. Kartu, tarsi tėvai, moko visų menininko gyvenimo ir darbo scenoje paslapčių. Išėję į savarankišką gyvenimą, dauguma muzikantų šalia atlikėjiškos veiklos tampa ir pedagogais. Tai tarsi savaime suprantamas muzikantų gyvenimo būdas – iš buvusių scenos meistrų įgytas žinias perduoti jau savo mokiniams. Tad jaunųjų talentingų muzikų bendravimas su profesionaliais muzikos kolektyvais – dar vienas žingsnis į jų siekiamas meno aukštumas ir didžiulis akstinas tolesniam tobulėjimui, bendravimo su klausytojais įgūdžių tobulinimui“, – įsitikinęs S. Vaičiulionis.

Šis gražus sumanymas Šiaulių pučiamųjų orkestrui vienoje scenoje koncertuoti su žinomų operos solistų studentais turės tęsinį. Antrasis „Jaunųjų Lietuvos talentų koncertas“ vyks kovo 20 d. 14 val. Šiaulių kultūros centro kamerinėje salėje. Pasirodys prof. Deividas Staponkus ir jo studentai, pianistė Lina Giedraitytė. Renginys nemokamas, o kvietimus jau galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje, adresu Aušros al. 31.