PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvė2023 m. Balandžio 30 d. 17:50

Šešios klaidos, kurias gamindami vištieną daro visi, kaip to išvengti?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


265284

Kelias į skanius vištienos patiekalus priklauso nuo mėsos sultingumo, apskrudimo ir neįprastų skonių, todėl net patyrę virėjai daro daugybę klaidų ją gamindami. Štai ką darote blogai ir kaip to išvengti gaminant sekantį kartą.

1. Klaida: prieš gamindami nuplaunate vištieną.

Žalia vištiena nėra sterili, o plovimas, skalavimas ar jos mirkymas bakterijų nesunaikina. Taip pat yra didelė tikimybė, kad plaudami ją – pavojingais mikrobais aptaškysite savo virtuvės paviršius, užteršite kriauklę bei šalia esantį maistą.

Kitą kartą: tiesiog nusausinkite vištieną popieriniu rankšluosčiu. Didelis karštis, gaminimo metu, sunaikins mikrobus.

Freepik.com nuotr.

2. Klaida: naudojate vištieną be kaulų ir odos visuose patiekaluose.

Vištienos krūtinėlė yra labai liesa, o gaminant receptus, kurių gamyba užtrunka ilgai, pavyzdžiui, troškinius – jie tampa sausi ir kieti.

Kitą kartą: išbandykite vištienos šlauneles su kaulais ir oda. Jei valgote tik baltą mėsą, naudokite krūtinėlę su oda ir kaulais, stenkitės jos neperkepti. Jei abejojate, paimkite gabalėlį iš puodo ir patikrinkite su momentiniu termometru. Kepkite iki 165 laipsnių temperatūroje, taip mėsa bus minkšta bei sultinga. Jei vištieną pagaminate anksčiau nei kitus patiekalo ingredientus, išimkite ją iš puodo, keptuvės ar orkaitės ir išrinkite kaulelius. Gaminimo pabaigoje įdėkite ją atgal į patiekalą tiek, kad vėl pašiltų.

Freepik.com nuotr.

3. Klaida: marinuodami vištieną padauginate citrusinių vaisių sulčių.

Šiuo atveju ilgesnis marinavimo laikais neprilygsta skanesniam patiekalui. Kai marinate yra citrinos, žaliosios citrinos ar apelsinų sulčių rūgštis laikui bėgant suardo mėsą, todėl kepant ji tampa puri ir yra.

Kitą kartą: Jei marinate yra citrusinių vaisių, marinuokite mėsą ne ilgiau kaip dvi valandas. (Taip pat atminkite, kad rūgštis gali reaguoti su metalu, todėl laikykite vištieną šaldytuve plastikiniuose induose ar maišeliuose.)

Freepik.com nuotr.

4. Klaida: prabangių aliejų naudojimas vištienos kepimui keptuvėje.

Norint kepti vištieną reikia daug aliejaus, naudodami prabangius aliejus švaistote pinigus, nes aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo aliejai gali rūkyti ir deginti mėsą, kai naudojami per aukštoje temperatūroje. Rezultate patiekalas gali turėti kartaus skonio.

Kitą kartą: Naudokite augalinį arba rapsų aliejų. Patiekalas kainuos mažiau, o vištienos skonis bus puikus. Stebėkite temperatūrą: per aukštoje temperatūroje vištienos pluta paruduos, kol viduje esanti mėsa liks žalia. Dėl šios priežasties vištienos kepimui keptuvėje geriau naudoti mažesnius gabalėlius, o pilnas krūtinėles palikite kepimui orkaitėje.

Freepik.com nuotr.

5. Klaida: visos vištos pjaustymas vos ją iškepus.

Kol vištiena kepa, sultys išsisunkia iš jos centro link odos. Skysčiams reikia laiko, kad jie persiskirstytų mėsoje. Jei ištraukę vištieną iš orkaitės iškart imate ją pjaustyti – skysčiai susikaupia ant pjaustymo lentelės ir mėsa palieka sausa.

Kitą kartą: ištraukite iškepusią vištą iš orkaitės ir perkelkite ją ant lentelės, uždenkite folija ir palikite 15 minučių prieš pjaustydami. Išnaudokite šį laiką salotų ar padažo gamybai.

Freepik.com nuotr.

6. Klaida: šildote jau iškeptą vištieną daugiau nei vieną kartą.

Kiekvieną kartą pašildydami jau iškeptą vištieną, ją dar labiau išdžiovinate. Tokio patiekalo skonis gali tapti labai nemalonus.

Kitą kartą: pašildykite tik tą porciją, kurią planuojate suvalgyti, kad kiekvieną likučių porciją kaitintumėte tik vieną kartą. Norėdami skaniausios vakarienės, visą gabalą sandariai suvyniokite į foliją, tada pašildykite orkaitėje įkaitintoje iki 165 laipsnių. Jei likučius šildote mikrobangų krosnelėje, supjaustytą vištieną dėkite į indą ir jį uždenkite su drėgnu popieriniu rankšluosčiu.

Freepik.com nuotr.