PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2021 m. Birželio 9 d. 15:52

Serialo apžvalga: „Lokis“ (2021)

Pasaulis

Kadras iš serialo

Monika ViliušytėŠaltinis: Etaplius.lt


178038

Vos tik „Marvel Cinematic Universe“ anonsavo serialą „Loki“, jis buvo populiarumo viršūnėje net nepasirodžius ilgesniam nei kelių sekundžių pristatymo vaizdo įrašui. „WandaVision“ sudaužė širdis, „The Falcon and the Winter Soldier“ sulaužė nusistovėjusias ribas, o štai „Loki“ žada supainioti mūsų mintis nesustojančiu ir laiku keliaujančiu siužetu. Nepamirškime, kad Lokį vaidina britų aktorius Thomas Hiddlestonas.

Birželio 9-ąją išleista pirmoji serialo serija „Glorious Purpose“ nukelia dešimtmečiu atgal. Matome 2012-ųjų metų pagrindinį serialo veikėją charizmatiškąjį Lokį, nedorybių dievą. Tokį, koks jis buvo „The Avengers“ filme dar prieš kelis jo gyvenimą kardinaliai pakeisiančius įvykius. Tiesa, nėra būtinybės būti mačius „The Avengers“ filmą, kadangi MCU įvykių nesekusiems žiūrovams trumpai pristato, ką reikėtų žinoti.

Nepavykus tapti Žemės valdovu, Lokis sučiumpamas galingiausių šios planetos herojų. Vietoj išsiuntimo į gimtąjį Asgardą ir teismo dėl mūšio Niujorke aukų, Lokis gauna galimybę pasprukti.

Šoktelėjame prisiminti 2019-ųjų „Avengers: Endgame“ įvykių, kai Tonio Starko bandymas gelbstint visatą nuo sunaikinimo baigėsi nesėkme. Pačiupęs iš Starko rankų išslydusį Teserakto kubą Hiddlestono veikėjas dingsta.

Sukuriama nauja problematiška laiko linija, kurioje Lokis negrįžta į Asgardą, neišgyvena abejų tėvų netekties, nesusitaiko su broliu Thoru bei išvengia Thanoso sukeltos savo mirties. Pagaliau, po dvejų metų laukimo, turime galimybę sužinoti, kaip po „Avengers: Endgame“ pakrypo tolimesnis tamsiaplaukio dievo likimas.

Laiko ir jo linijų sergėtojai biurokratai (Time Variance Authority, TVA) Lokį apkaltina Neliečiamosios laiko linijos eigos sutrikdymu. Atsakydamas už šį nusikaltimą Lokis neapsieina be veikėjo vizitine kortele laikomos sarkastiškos šypsenos ir kandžių frazių.

Ne sykį nusišypsosite išgirdę tiek gerai žinomas Lokio frazes, tiek naujas kitų veikėjų mintis. O žinant Marvel, likusių 5 epizodų kelionė laiku tikrai bus palengvinta juokingomis scenomis.

Nuo pat pirmosios serijos gilinamasi į komplikuotą Lokio praeitį. Tai vienas iš nedaugelio atvejų, kuomet galima tikėtis, kad išvysime pažeidžiamą, dėl savo veiksmų besigailintį Lokį.

Lokiui pasiūloma bendradarbiauti siekiant sustabdyti kitą laiko linijų eigą sutrikdžiusį chaotišką antagonistą bendradarbiaujant su TVA agentu Mobiusu (aktorius Owenas Wilsonas) arba būti sunaikintam.

Kuriant serialo pasaulį įdėta tiek daug darbo, kad, nuoširdžiai pasakius, ima skaudėti galvą apie tai galvojant per daug. Kiek ironiška, nes „WandaVision“ ir „The Falcon and the Winter Soldier“ slepiasi ne pačios reikšmingiausios, bet papildomą svorį suteikiančios detalės, pastebimos akyliausių gerbėjų. Ne išimtis ir „Loki“. Failų šūsnis, tam tikra laiko sergėtojų įranga, stalčių turinys.

MCU meistriškai derina bičiulių komedijos ir teisėtvarkos procedūrų su didele klasikinės mokslinės fantastikos doze elementus, kuriuos papildo talentingų aktorių būrys. „Loki“ yra epizodinė istorija, turinti erdvės gilintis į veikėją, pasimetantį periferijose.

Kad ir ko tikitės iš „Loki“, serialas tikrai viršys visus jūsų lūkesčius. Hiddlestonas demonstruoja išskirtinę vaidybą. Kiekvienas gestas ir veido išraiška šaukia, kad visų Marvel gerbėjų mylimas Lokis sugrįžo.

Apžvalgos autorė Agnė Klybaitė

IMDB

Kas gero ekranuose?