Serialo apžvalga: „Liuteris“

Serialo apžvalga: „Liuteris“
Vilnius
Serialo apžvalga: „Liuteris“
Monika Viliušytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pastaruoju metu grupėse pastebiu nemažai rekomenduojamų serialų. Neatsiliekant nuo tokio populiarumo bumo, detektyvinio žanro gerbėjams tiesiog privalu atkreipti dėmesį į šiuo metu jau 5 sezonus suskaičiavusį britų serialą „Liuteris“ (originalus pavadinimas “Luther”).

Serialo siužetas pasakoja skirtingas nusikaltimų istorijas, kurias narplioja tie patys sunkių nusikaltimų tyrimų biuro veikėjai. Žmogžudystės, prievartavimai, pagrobimai, neretai sunkiai protu suvokiami kankinimai, tai – pagrindinių serialo herojų kasdienybė, reikalaujanti ne tik šaltų nervų ar šalto proto, tačiau neretai ir susitapatinimo su ieškomais nusikaltėliais ar jų mastymu. Ir visa tai idealiai išpildo visų pirma charizmatiškasis detektyvas Liuteris, kurį čia tiesiog genialiai (šis žodis dar per silpnas) įkūnija pats Idris Elba! Londono sunkių nusikaltimų būrio vyriausiasis detektyvas Liuteris neretai laviruoja tarp darbo pareigybių ir savo vidinių įsitikinimų, tokių kaip garbės ir gyvybės kodeksai. Ir reikia pripažinti, visa tai serialą daro velniškai patrauklų!

Nereikia pamiršti ir dar vieno seriale ryškiai spindinčio vaidmens – Alice Morgan personažą įkūnijančios anglų aktorės Ruth Wilson, kurios individualus tam tikrų situacijų vertinimas ir genialus protas tampa ryškia atsvara Liuterio charizmai ir įsitikinimams. O ko galima tikėtis, kai susiduria du genialūs protai?

Žinoma, atskiro paminėjimo verta Idris Elba vaidyba, kuris šiame seriale greičiausiai lemia du trečdalius populiarumo. Intuityvios įžvalgos, vidiniai charakterio konfliktai, kūno kalba, žvilgsniai ir aibė kitų faktorių neabejotinai ir lėmė serialo populiarumą bei atnešė Idris‘ui Elba Auksinio gaublio, BET Awards, NAACP ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus kaip geriausiam aktoriui.

Serialo kūrėjas Neil‘as Cross‘as kažkada interviu yra išdavęs, kad Džono Liuterio personažą įkvėpė Šerlokas Holmsas ar Kolumbas.

Taigi, jei įprastai žiūrint detektyvines istorijas neretai susiduriame su ilgais ir kartais nuobodžiais dialogais, situacijų narpliojimais, čia norėčiau pažymėti, kad „Liuteryje“ veiksmo niekada netrūksta ir nuobodžiauti tikrai neteks!

Kiek teko skaityti ar domėtis, bent kol kas šeštajam sezonui kūrybinė grupė grįžti neketina, tačiau planuose – didelės apimties kino teatrams skirtas filmas su Džonu Liuteriu ir kitais serialo herojais. Palinkėsiu šioms kol kas tik kalboms kuo greičiau išsipildyti ir pavirsti puikia dovana serialo bei Idris Elba gerbėjams!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB

Kas gero ekranuose?