PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2020 m. Spalio 19 d. 19:54

Serialo apžvalga: „Gomora“

Pasaulis

Serialo kadras

Monika ViliušytėŠaltinis: Etaplius.lt


150789

Ieškantiems kokybiško ir gero kino turinio tikrai nieko nenustebinsiu pasiūlydamas šį serialą. Ir nemaža dalis jūsų turbūt jį matę. Na, o jei ne, jums galima pavydėti už jūsų laukiančius pažintinius vakarus su italų kriminaliniu pasauliu seriale apie Neapolio mafiją „Gomora“ (italų kalba „Gomorra“).

Dar 2006 metais Italijoje pasirodęs Roberto Saviano to paties pavadinimo romanas tapo tikra sensacija gimtojoje šalyje ir 2008 metais buvo ekranizuotas kino filmo pavidalu, o 2014 metais pradėtas kurti to paties pavadinimo serialas.

Istorija pasakoja apie per eilę metų susiformavusią italų mafijos korporaciją, gąsdinusią ir gąsdinančią iki šiol tiek eilinius Neapolio gyventojus, tiek korupcijų klanuose skendinčias įvairias valdžios institucijas.

Atskirai pristatinėti kiekvieną personažą neverta. Kiekvienas jų turi atskirai besiformuojančius charakterius, atskirą savo personažo kilimą mafijos klanų hierarchijoje, o ir kiekvienam tinkamai aprašyti reikėtų skirti po pilną atskirą post‘ą. Jei trumpai, tai neabejotinai didžiausios serialo žvaigždės būtų Ciro di Marsio įkūnijęs Marco D‘amore ir Savastanų klaną atstovaujančius personažus Pietro Savastano ir jo sūnų Gennaro Savastano įkūnijantys Fortunato Cerlino ir Salvatore Esposito. Gaila, bet negaliu pasakoti atskirai apie kiekvieną jų, kadangi nenoriu spoilinti ir sugadinti malonumo, kas serialą žiūrės pirmą kartą. Tačiau jau po kiekvieno sezono, kurių šiuo metu yra keturi, suprasite, kas ir kodėl užsiauginę tokį būrį gerbėjų tiek Italijoje, tiek už jos ribų.

Įdomi detalė. Šiemet Italijoje buvo pradėti griauti nusikaltimais ir dažnai mafijos lankytinomis vietomis buvę apleisti pastatai Neapolyje, kuriuose buvo filmuojamos ir kai kurios šio serialo serijos. Šiame Neapolio pakraštyje 2015 metais lankėsi ir pats popiežius Pranciškus, paraginęs Neapolio nusikaltėlius „atsiverti meilei ir teisingumui bei atsigręžti į dorovės kelią“.

Vertėtų pažymėti ir tai, kad lyginant su dauguma kitų panašaus pobūdžio serialų, romantikos ir nuoširdumo čia rasite mažai. Pasiruoškite stipriai psichologinei emocijai. Juk visą laiką „Sopranai“ jos nešti negali. Laikas ir naujiems ne ką prastesniems kino kūriniams.

Likite pozityvūs ir mačiusieji, palikite ir savo įspūdžius apie serialą komentaruose! Sėkmės visiems! 

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt2049116/

Daugiau kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“