PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Spalio 23 d. 08:15

Sergamumas peršalimo ligomis Šiaulių apskrityje

Šiauliai

Lolita StrazdauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


35405

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis dau­ge­ly­je Šiau­lių ap­skri­ties ad­mi­nist­ra­ci­nių te­ri­to­ri­jų iš­lie­ka nedidelis, registruojami pavieniai gripo atvejai.

Didžiausias sergamumas Šiaulių mieste

Praėjusią savaitę (spalio 15–21 d.) Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 41,5 iki 43,9 atv. / 10 tūkst. gyv. Kaip ir prieš tai buvusią savaitę, daugiausiai sergančiųjų užregistruota Šiaulių mieste, mažiausiai – Šiaulių rajone.

Lyginant pastarųjų dviejų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Kelmės ir Pakruojo rajonus.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 41,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 2 Šiaulių apskrities gyventojai.

Dominuoja peršalimo ligos

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1 161 Šiaulių apskrities gyventojas, iš jų Šiaulių mieste – 703. Daugiausiai serga vaikai – 70,0 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripas diagnozuotas 2 Kelmės rajono gyventojams.

Peršalimo ligomis užsikrečiama nuo sergančio žmogaus

Peršalimo ligoms būdingas nežymus karščiavimas (apie 37 °C) arba jo visai gali nebūti, švelnus kosulys, sloga (užgulta nosis), čiaudulys, gerklės skausmas (lengvo ar vidutinio sunkumo). Gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas krūtinės zonoje, bendras silpnumas, nuovargis.

Virusus oro lašeliniu ar kontaktiniu būdu platina užsikrėtęs žmogus. Šios infekcijos plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint bei tiesioginio kontakto keliu. Galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir jau sergančio žmogaus.

Nespecifinės profilaktikos priemonės

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų svarbiausia vengti kontakto su sergančiais žmonėmis, kuo dažniau vėdinti patalpas, nuolat ir tinkamai plauti rankas, stiprinti organizmo imuninę sistemą, o susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.