PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 23 d. 17:14

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Radviliškio rajone didėja

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


68991

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) serga vis daugiau žmonių. Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius, rekomenduota Kauno ir Panevėžio miestų, Prienų, Kėdainių, Ignalinos, Šalčininkų ir Ukmergės rajonų savivaldybių teritorijose skelbti gripo epidemiją. Penkiose savivaldybėse ji jau paskelbta.

Radviliškio rajone trečiąją šių metų savaitę stebimas padidėjęs sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Dominuoja ŪVKTI, registruojami ir gripo atvejai. Sausio 14–20 d. duomenimis, bendras Radviliškio rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 60,7 iki 79,36 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Radviliškio rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis ir siekė 49,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę, susirgusiųjų gripu nebuvo užregistruota.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Šiuo metu ŪVKTI daugiausia serga vaikai (70 proc. susirgusiųjų). Radviliškio ligoninėje nėra gydomų asmenų, kuriems patvirtinta gripo diagnozė.

Peršalimo ir gripo simptomai:

  1. peršalimas pasireiškia sloga (užgulta nosimi), čiauduliu, kosuliu, nuo nedidelio iki vidutinio intensyvumo gerklės skausmu, nedideliu bendru silpnumu;
  2. gripas pasireiškia staigiu negalavimu, dideliu karščiavimu (38 0C ir daugiau), bendru silpnumu, šaltkrėčiu, stipriu raumenų skausmu, sunkiu ir sausu kosuliu, diskomfortu krūtinėje, intensyviu gerklės skausmu.

Siekiant apsisaugoti nuo gripo, rekomenduojama:

  1. saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis.
  2. tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių.
  3. laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas.
  4. stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.
  5. dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas.
  6. susirgus likti namuose, sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informaciją