Septyni Raseinių rajono kultūros įstaigų projektai pateko į finansuojamų projektų sąrašą

0001_4007a230f9-jpg-370x246_1709717895
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskirstė daugiau nei 3,3 mln. Eur iš Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Tolygi kultūrinė raida“. Pagal nustatytus prioritetus į finansuojamų projektų sąrašą pateko 7 Raseinių rajono savivaldybės kultūros įstaigų pateikti projektai. Jiems įgyvendinti LKT sprendimu skirta beveik 27 tūkst. Eur.

Prioriteto „Kultūrinės tapatybės kūrimas ir stiprinimas“ projektų įgyvendinimui skirta 17 240 Eur. Bus įgyvendinamas Raseinių rajono kultūros centro projektas „Istorijos ir meno bienalė ROSIENIE SAMOGITIE METROPOLIS“, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projektas „(Inter)aktyvus Kukučio kelias Paserbentys ir visas pasaulis“, Raseinių krašto istorijos muziejaus projektas „Tautinis kostiumas ir jo spalvingos dalys“ ir VšĮ „Atrask Raseinius“ projektas „Bažnyčių naktys'24“.
 
Prioriteto „Kultūrinė bendruomenės įtrauktis“ projektų įgyvendinimui skirta 9 750 Eur. Bus įgyvendinami Raseinių rajono kultūros centro projektai „Edukacinė operos rezidencija Raseiniuose“ ir „@klasikos jungtys“, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projektas „Dailininkas ir vaikiška knyga 2024“.
 
Kauno apskrityje finansuoti 49 projektai, paskirstyta daugiau kaip 264 tūkst. eurų. Daugiausiai vyks etninės kultūros, kultūros paveldo, muzikos, bibliotekų ir tarpsritinių projektų veiklų. Pasak Kauno apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, nors kaip ir pernai daugelis būsimų projektų yra tęstiniai, tačiau jie didins bendruomenės įsitraukimą į regiono kultūrą.
 
Prie įgyvendinamų kultūros ir meno projektų finansiškai (20-30 proc.) prisidės ir Raseinių rajono savivaldybė.