Septintoji dingusio M. Davidonio paieškų diena – PAGD paieškos be rezultatų, ieškoti dronais trukdė oro sąlygos

Vilnius
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šeštadienį septintą dieną tęsėsi prieš savaitę Vilniuje dingusio paauglio Mykolo Davidonio paieška. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) paiešką jau baigė, naujų paauglio dingimo pėdsakų rasti nepavyko.

Kaip šeštadienio pavakarę Eltą informavo PAGD Situacijų koordinavimo skyrius, darbai baigti apie 16 val., buvo išvalgyta Neris nuo Žirmūnų tilto iki Valakampių pliažo.

„Buvo išžvalgyta upė nuo Žirmūnų tilto iki Valakampių pliažo. Kol kas nerasta“, – teigė skyriaus atstovas.

Prie paieškos prisidedantys savanoriai šeštadienį žvalgė Neries pakrantes Vilnuje, suskirstytas į 27 segmentus – nuo antrojo Valakampių paplūdimio iki Smiglių gyvenvietės Vilniaus rajone.

Paieškas dronais apsunkino oro sąlygos

Ryte savanoriai planavo vykdyti paiešką Elektrėnų, Vievio, Kauno ir Vilniaus apylinkėse, panaudojant dronus. Pasak paiešką dronais koordinuojančios Raudonojo Kryžaus Reagavimo į ekstremalias situacijas padalinio vadovės Violetos Masteikeinės, darbą apsunkino sudėtingos oro sąlygos.

„Dėl stipraus vėjo ir protarpinio lietaus ir sniego paieškos beveik nevyko. Skrido vienas mūsų ekipažas, patikrino tik vieną ruožą“, – Eltai šeštadienio pavakarę sakė V. Masteikienė.

Anot jos, intensyvesnę paiešką dronais tikimasi vykdyti sekmadienį.

„Rytojaus oro prognozės yra geresnės, toliau tęsime paiešką“, – komentavo Raudonojo Kryžiaus atstovė.

Ji informavo, kad Neries pakrantė dronais žvalgoma dviem kryptymis – nuo Vilniaus iki Čiobiško kelto Kaišiadorių rajone ir atvirkščiai.

„Kauniečiai juda nuo Čiobiškio kelto vietos link Vilniaus. Tikėjomės šiandien jau susitikti, nes ten nėra tiek jau daug likę patikrinti, bet oro sąlygos tą apribojo“, – sakė V. Masteikienė.

Jos teigimu, nuo pirmadienio iki šeštadienio prie M. Davidonio paieškų prisijungė 25 savanoriai su dronais, dalis kurių ieškant dingusio asmens prisideda kasdien.

Išvalgyta dalis pakrantės Kaune

V. Masteikienė taip pat pasidalino informacija, kad Kauno apskrities 2-asis Šaulių sąjungos rinktinės dronistų būrys išžvalgė Neries pakrantę Kaune – tarp Varnių ir Vilijampolės tiltų.

„Kadangi vandens labai daug, srovė labai didelė, neatmestina versija, kad dingusįjį galima rasti jau nebe Vilniaus teritorijoje“, – pažymėjo ji.

ELTA primena, kad pranešimas policijoje apie dingusį paauglį Vilniuje gautas praėjusį šeštadienį, apie 21 val.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl penkiolikmečio dingimo tikrina įvairias versijas – vaikinas galėjo tapti nusikaltimo auka, neatmetama nelaimingo atsitikimo galimybė.

Kaip portalui lrt.lt šeštadienį komentavo dingusiojo tėvas Mindaugas Davidonis, pagrindinė versija ta, kad penkiolikmetis yra upėje, tačiau žvalgomi ir pakrančių miškai. Anot jo, prie paieškos šeštadienį prisidėjo itin daug savanorių.

Dėl jaunuolio paieškos oficialiai pradėtas ikiteisminis tyrimas.