PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Lapkričio 10 d. 09:31

Senjorų klubo nariai dalyvavo virtualiame susitikime su menininke Zita Vilutyte

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


153584

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius (Aido g. 27) organizavo edukacinį seminarą „Mano kūnas – mano išimtis“ bibliotekos Senjorų klubo nariams. Ilgai lauktas susitikimas su Šiauliuose gyvenančia ir kuriančia dailininke, kompozitore, holistinio meno pradininke Lietuvoje Zita Vilutyte vyko nuotoliniu būdu.


Foto galerija:

1.jpg
4.jpg
5.jpg

Susitikimo metu menininkė kalbėjo apie holistinį požiūrį į gyvenimą ir kūrybiškumą. Ji papasakojo, kad holizmas yra visapusiško požiūrio, apimančio visų dalykų tarpusavio ryšį, tyrinėjimas ir įgyvendinimas. Jis remiasi idėja, kad visas natūralias sistemas (fizines, biologines, chemines, socialines, ekonomines, psichines, kalbines ir kt. ) bei jų ypatybes reikėtų vertinti kaip visumą, o ne atskirų dalių rinkinį. Menininkė buvo parengusi vaizdo pristatymą ir renginio metu meniniais vaizdais pademonstravo, kaip galėtume įsivaizduoti holistinio modelio struktūrą bei principus.

Susitikimo, organizuoto įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Renkuosi biblioteką: senjorų kultūrinė-edukacinė veikla bibliotekoje“, Z. Vilutytė pateikė ir praktinių užduočių. Pirmoji užduotis padėjo atskleisti, kuo yra užpildyta kiekvieno iš mūsų diena. Kadangi holistinį modelį sudaro keturi žmogiškieji pradai, menininkė paprašė, nupiešus apskritimą ir padalinus jį į keturias dalis, pavaizduoti, kiek dienos bėgyje kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis praturtino savo kūrybinę, emocinę, fizinę ir mentalinę gyvenimo sritis. Toks piešinys ne tik įdomus, bet gali būti svarbus ir terapiniu požiūriu – padeda geriau suvokti ir pažinti save, skatina pagalvoti, kuriai iš gyvenimo sričių kasdien reikėtų skirti daugiau dėmesio ir kaip tai reikėtų padaryti. Antros užduoties metu, jungiant figūras ir linijas, buvo nupieštas žmogaus atvaizdas, įkomponuotas į tam tikrą ornamentą. Kiekvieno dalyvio ornamentas buvo skirtingas. Pasak menininkės, tokį piešinį galima spalvinti, interpretuoti. Kaskart nupiešus jis atrodys vis kitaip, nes atspindi žmogaus nuotaiką, emocijas, vidinę būseną.

Neįprasta ir įdomi susitikimo tema paskatino bendravimui, diskusijoms, menininkė atsakė į gausius dalyvių klausimus.