Senjorų fizinio aktyvumo skatinimas ir saugių bei inovatyvių sporto praktikų prieinamumo didinimas

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Senjorai puikiai žino ir suvokia, kad fizinis aktyvumas yra neatskiriama sveikos gyvensenos sudedamoji dalis. Tačiau šis žinojimas ne visuomet virsta fiziškai aktyvios gyvensenos realizavimu gyvenime.

Pagyvenusio amžiaus asmenims neretai reikalingi ir tam tikri fizinio raštingumo pradmenys, kurie padeda suformuoti tinkamą požiūrį į fizinį aktyvumą ir jo realizavimą kasdieninėje veikloje, laisvalaikiu, sportinėje veikloje. Todėl MB Kineziocentras inicijavo ir vykdo projektą „Pagyvenusio amžiaus asmenų fizinio aktyvumo skatinimas ir saugių bei inovatyvių sporto praktikų prieinamumo didinimas išmanioje funkcinio pajėgumo (įsi)vertinimo erdvėje“, kuris bendrai finansuojamas MB Kineziocentras ir Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Projekto tikslas - skatinti pagyvenusio amžiaus asmenų sveikatą stiprinantį fizinį aktyvumą bei didinti saugių ir inovatyvių sporto praktikų prieinamumą sukuriant išmanią funkcinio pajėgumo (įsi)vertinimo erdvę. 

Siekiant optimalaus pagyvenusio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo skatinimo, projekto metu siekiama pagerinti Šiaulių miesto pagyvenusio amžiaus gyventojų fizinio aktyvumo raštingumą praktiką derinant su teorinių žinių perteikimu. 

Projekto metu vykdomos struktūrizuotos daugiakomponentės treniruočių programos. Mažiausiai 100-as vyresnio amžiaus asmenų (nuo 60-ies metų) pajus tiesioginę naudą dalyvaudami veiklose. Suteikiama ne tik galimybė nemokamai dalyvauti grupinėse fizinio aktyvumo treniruotėse su inovatyvia ir saugia įranga bei kineziterapeutų priežiūra, bet atliekamas ir žmogaus fizinės ir funkcinės būklės vertinimas prieš prasidedant veikloms ir pasibaigus 45-iems užsiėmimams. 

Reklama