REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Spalio 6 d. 15:25

Sėkmingai įgyvendintas projektas „Liaudies menas ir etnokultūros atspindžiai šių dienų kontekste“

Visaginas

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino „Gerosios vilties" progimnazijos informacija


247901

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija kartu su Ukmergės Senamiesčio progimnazija sėkmingai įgyvendino Tautinių mažumų departamento iš dalies finansuojamą projektą „Liaudies menas ir etnokultūros atspindžiai šių dienų kontekste“.

Viso projekto metu mokiniai ugdėsi tautinį tapatumą ir etnokultūrinį raštingumą, mokėsi pažinti ir vertinti Lietuvos meno kūrinius, suvokti sąsajas su kitomis kultūromis. Įdomiomis veiklomis buvo ugdomas teigiamas požiūris į visus valstybės piliečius. Mokiniai aplankė numatytas projekte Lietuvos vietas, susipažino su lietuvių liaudies simboliais, senovės amatais, palygino, kaip seniau buvo gaminami papuošalai ir kaip dabar.

Projektas prasidėjo dar pavasarį. Pirmasis susitikimas buvo nuotolinis: pamoką vedė Ukmergės Senamiesčio progimnazijos ir Visagino „Gerosios vilties" progimnazijos lietuvių ir rusų kalbų mokytojai. Mokiniai aptarė liaudies simbolius ir senovės žmonių pasaulio suvokimą, atvaizdavimą mene, pasirinktinai piešė pasaulio medį arba senovės lietuvio buities fragmentą.

Vėliau vyko į edukacinę išvyką, aplankė Dubingius (Dubingių tiltą ir piliavietę, rūmų fragmentus). Ežerų žvejybos muziejuje apžiūrėjo įvairius žvejybos įrankius, susipažino su archaine žvejyba bei sužinojo, kaip šis verslas keitėsi iki mūsų dienų. Čia buvo pristatyta autentiška XIX a. žvejo pirkia, žuvų rūkyklos, svirnas. Vėliau mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje "Odininko dirbtuvėje" ir pasigamino apyrankę iš odos.

Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinės dirbtuvės ir mokinių darbų paroda „Vaikų stebuklai”. Mokiniai, pasidalinę į grupes, su technologijų mokytojais gamino senuosius vaikų žaislus. Jų darbų paroda veikė birželio mėnesį kiekvienoje mokykloje.

Taip pat mokiniams buvo organizuota edukacinė išvyka į Rokiškio raj. Vieni mokiniai lankėsi Rokiškio krašto muziejaus edukacinėje programoje „Senovė žalvariu prabyla“, kiti „Tu gali prakalbinti lėlę". Apsilankė įžymiojoje tapytų langinių gatvėje.

Rudenį mokiniai vyko į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Mokiniai sužinojo, kaip pasaulio suvokimas ir nuolat besikeičiančios technologijos keičia žmogaus gyvenimą ir jo buitį. Aptarė senovės lietuvio kalendorinius darbus. Išsiaiškino, kaip visatos kūnai atsispindi mene, ką reiškia simboliai, kurios matome ant tautinių juostų, trobų ir langinių puošyboje, ant pakelės kryžių.

Į projekto veiklas noriai įsitraukė iš Ukrainos atvykę mokiniai. Jiems tai buvo puiki galimybė susipažinti su Lietuva, jos istorija ir kultūra.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA