PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 24 d. 14:07

Šeimos centras tiesia pagalbos ranką besilaukiančioms šeimoms

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Oksana LaurutytėŠaltinis: Etaplius.LT


284325

Šiaulių vyskupijos Šeimos centras, reaguodamas į informacijos trūkumą kūdikių besilaukiančioms šeimoms, gimdyvėms, ateinantį antradienį rengia seminarą „Prenatalinis ryšys. Kūdikio kelionė į pasaulį“, kurį ves prenatalinė psichologė Inga Drupienė. Edita Gulbinienė, Šeimos centro vadovė, dalijasi ir kitomis džiugiomis naujienomis, kurios jauniems tėvams bus tikra pagalba, net išsigelbėjimas.

Siela neturi amžiaus

Įvairūs medicinos, sveikatos centrai supažindina besilaukiančias šeimas su gimdymu, pogimdyminiu laikotarpiu, bet šiandien situacija vis tiek yra tokia, kad žinių gaunama per mažai. Pasak E. Gulbinienės, mes nelabai žinome, ką kūdikis jaučia įsčiose nuo pradėjimo, ką išgyvena, kokį pagrindą padedame jo gyvenimui, kai jaudinamės, patiriame stresą.

„Mums atrodo, kad vos užsimezgusi gyvybė nieko nejaučia... Viską kūdikėlis jaučia, nes žmogaus siela neturi amžiaus. Kūdikis jaučia, girdi, supranta viską. Kiek ateina pas mane žmonių pasikonsultuoti, aiškėja, kad net du trečdaliai jų įgijo problemų prenatalinėje stadijoje“, – sako centro vadovė, vardydama, kad vienų jų tėvai nenorėjo, kitų norėjo, bet ne tos lyties, tikėjosi, nesitikėjo. Buvo gimusių ir po aborto, vadinamųjų „mirusių įsčių“, todėl mes turime kartą žmonių, kurie buvo labai sužeisti jau įsčiose.

„Todėl privalome kalbėtis su besilaukiančiomis mamomis, šeimomis. Ką jos išgyvena, ką jaučia, kokia jų gyvenimo kasdienybė, kaip priimamas kūdikis. Tai labai svarbu“, – sako Edita.

Dabartinės mamos apskritai labai sunkiai priima nėštumą. Nenori gimdyti, negimdo, todėl kūdikėlis, kuris atėjo į pasaulį, jaučiasi nelauktas, sugadinęs mamos ir tėčio planus. „Tai įsivaizduokime, koks užauga žmogus, atėjęs į pasaulį su tokiu užtaisu? Ką jis gero nuveiks gyvenime? O pašaukimas duotas kiekvienam, gyvenimo misiją reikia įvykdyti. Žmogus jaučiasi neįvertintas, nenorėtas, nesaugus, gal vėliau tampa mylimas, apie jį šokinėja, bet sieloje jis gi žino, kaip atėjo į pasaulį. Prasideda jo gyvenime bėdos“, – komentuoja E. Gulbinienė.

Todėl Šeimos centras į pagalbą pasikvietė prenatalinę psichologę Ingą Drupienę, kuri vienintelė Lietuvoje gali dėstyti paskaitas tokia tema. Ji atvyks į sužadėtinių ir visų norinčiųjų susitikimus, supažindins šeimas ir besilaukiančias mamas su kūdikio psichologija nuo pat jo pradėjimo.

Lapkričio 28 d. 16 val. Pastoraciniame centre įvyks 4 val. trukmės seminaras, į kurį kviečiami ir sužadėtiniai, ir medikai, ir besilaukiančios šeimos. Editos giliu įsitikinimu, kuo daugiau žmonių gaus vertingos informacijos, tuo labiau pradės kitaip žiūrėti į savo gyvenimus ir į laukiamą vaikelį, suvoks, kokia yra atsakinga tėvystė, kaip pagimdyti sveiką žmogų.

Mokymai tuo nesibaigs – nuo kitų metų sausio vidurio bus rengiami mokymai besilaukiančioms mamoms, šeimoms: net 3 semestrų kursas, išsamiai supažindinantis su visais džiaugsmais ir problemomis, su kuriais susiduria jaunos šeimos, jų artimieji, kūdikius tėvams auginti padedantys medikai ir kt.

Tradiciškai kviečia į Šeimų šventę

Na, o sausio 7 d. Šiaulių arenoje rengiama tradicinė Šeimų šventė, kurios pavadinimas – „Plačiai Kristui atverkite duris“ (šv. Jonas Paulius II). Pasak E. Gulbinienės, Bažnyčios mokymas skelbia, kad šeima yra mažoji namų bažnyčia, kurioje vaikai atranda maldos prasmę, pažįsta Dievą ir supranta daug esminių gyvenimo dalykų. Todėl visos šeimos kviečiamos į šventę švęsti šeimą, švęsti gyvenimą.

Nuo 10 val. Šiaulių arenos fojė šurmuliuos šeimų judėjimų ir organizacijų mugė – organizacijos kviečiamos registruotis, o šeimos – rasti sau mielą ir įdomią organizaciją, išgirsti jos pristatymą ir pasidomėti, kuo ši organizacija užsiima.

„Noriu pastebėti, kad kitais metais tokio formato šventė bus organizuojama paskutinį kartą. Bandysime kažką keisti. Šventė tikrai išliks, bet ji bus kitokio pobūdžio. Planuojame sujungti pajėgas su kitais šalies šeimų centrais“, – žada centro vadovė.

Ji akcentuoja, kad tikinčių šeimų bendrystė yra labai reikalinga. „Šeimos pamato, kad jos yra ne vienos, kad yra daugiau tokių, kurie galvoja apie Dievą, tikėjimą. Sekuliarus pasaulis, kuris supa mus, nėra blogas, bet jis duoda beviltiškumo jausmą, kad neva visi aplink netiki, o tu kaip balta varna vaikštai į bažnyčią. Kai pamatai areną, pilną šeimų, kai bendrai meldžiamasi, supranti, kiek daug tikinčių šeimų. Dvasinių atsivertimų daugėja dėl nūdienos baimių, karų, bet tas tikėjimas greitai nunyksta, jei nesi bendruomenėje. Visai šeimai būti bendruomenėje – be galo brangu ir svarbu. Šventėje yra puiki galimybė susirasti tokį uostą, susipažinus su įvairiomis bendruomenėmis. Kodėl tuo nepasinaudojus?“ – šypsosi E. Gulbinienė.

Žinoma, šv. Mišių metu bus atnaujinti Santuokos sakramento įžadai – pati jautriausia šventės akimirka, o po jų dalyvius pasveikins ir savo jubiliejinę programą dovanos smuikininkė Saulė (Milanas, Italija). Saulė Kilaitė, kuri yra kaunietė, jau porą kartų koncertavo Šiauliuose, o dabar iš geriausių religinių kūrinių parengė programą „Smuiko dienoraštis“.

Kvietimus jau galima įsigyti Pastoracinio centro knygyne-svetainėje „Prie Katedros“ arba Šeimos centre.

Reklama