Seimo pirmininkė: V. Vyšniausko pasirodymą Baltarusijoje sunku pavadinti klaida

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Žinomo Lietuvos operos solisto Vaido Vyšniausko pasirodymą Baltarusijoje sunku pavadinti klaida, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Manau, kad kiekvienas kultūros atstovas ar kitos srities – sporto, renkasi kaip savo karjerą vystyti, ar kaip ją užbaigti. Šioje vietoje man atrodo – sunku pavadinti netyčine klaida. Tokią kelionę, tokį pasirodymą riekia planuoti, rūpintis praktiniais dalykais – bilietu, honoraru ir panašiai“, – Žinių radijui teigė Seimo pirmininkė. 

„Tame visam ilgame procese nesusimąstyti, kur važiuoti ir kokios yra aplinkybės, kokia tai yra valstybė. Kad A. Lukašenkos režimas yra ne tik yra V. Putino marionetinis režimas, V. Putino palaikomas režimas, bet kad jis dar ir kalina, kankina tūkstančius žmonių – dabar, šiuo metu, pastaraisiais metais. Manau, nepastebėti tos informacijos ir nesusimąstyti apie tai yra neįmanoma. Man tai sunku nurašyti kažkokiai klaidai“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen. 

Sekmadienį Minske įvyko V. Vyšniausko pasirodymas, kuriame jis atliko Otelo ariją iš Giuseppe Verdi (Džuzepės Verdžio) operos „Otelas“.

Užsienyje geriau žinomas kaip Kristian Benedikt, operos solistas Baltarusijoje dalyvavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame „Gala operos“ koncerte.

Kultūros ministras Simonas Kairys sakė, jog solisto sprendimai yra „sveiku protu nesuvokiami“ ir jį šokiravo.

S. Kairio teigimu, V. Vyšniauskas šiuo metu neturi sutarčių su Lietuvos kultūros įstaigomis.

Antradienį V. Vyšniauskas feisbuke teigė atsiprašantis ir žadėjo vėliau paaiškinti tokio savo sprendimo priežastis.

„Pirmiausia, aš noriu visų atsiprašyti ir paprašyti atleidimo dėl susiklosčiusios situacijos. Antra, aš pažadu: tikrai parašysiu visas savo mintis, motyvus ir priežastis, bet kiek vėliau“, – feisbuke antradienį paskelbė atlikėjas.