Seimo pirmininkė su švietimo ministru aptars pasirengimą naujiems mokslo metams

dcfd1b9c502c92c44fcb0566288f2c2809050b5a
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu aptars pasirengimą naujiems mokslo metams.

Nuo rugsėjo bendrojo ugdymo mokyklų pirmų, trečių, penktų, septintų, devintų bei 11 (III gimnazijos) klasių moksleiviai dirbs pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. Ministerijos teigimu, atnaujintose programose orientuojamasi į kompetencijų ugdymą, numatyti pokyčiai organizuojant vidurinį ugdymą bei išorinį vertinimą.

Taip pat startuos Gyvenimo įgūdžių programa, kurios metu mokiniai bus „įtraukiami į situacijas, kuriose turėtų galimybes pademonstruoti savo vertybes ir nuostatas, žinias“.

Kaip BNS nurodė V. Čmilytės-Nielsen sekretoriato vadovas Lukas Kornelijus Vaičiakas, susitikimo metu taip pat bus diskutuojama apie Lietuvos sporto įstatymą bei kitas švietimo, mokslo ir sporto aktualijas.

G. Jakštas ministro pareigas pradėjo eiti liepos pradžioje. Jis pakeitė gegužę pareigas palikusią Jurgitą Šiugždinienę. Politikė trauktis nusprendė visuomenėje kilus abejonių, ar ji skaidriai panaudojo išmokas, gautas dirbant Kauno savivaldybės taryboje.