Seimo pirmininkė: neįgaliesiems kyla daugiau rizikų patirti smurtą

1d64cc4b32b9738b109eac17ca9fb958f2c508ff
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tarptautinę neįgaliųjų dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį, kad šiai visuomenės grupei kyla daugiau rizikų patirti smurtą.

„Neįgaliesiems, ypač moterims, ir kyla daugiau rizikų patirti smurtą, ir jie susiduria su akivaizdžiais sunkumais, kai reikia kreiptis pagalbos. Dažnai žmonės su negalia būna socialiai, emociškai ir fiziškai izoliuoti namie. Ir labai priklausomi nuo aplinkos bei šalia esančiųjų“, – sekmadienį išplatintame pranešime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, vienas iš smurto prevencijos būdų – sudaryti sąlygas žmonėms su negalia išeiti iš namų, dirbti, susitikti su bendraminčiais, dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

„Sportas ar kita įdomi veikla stiprina fizinę sveikatą, kartu gerėja emocinė ir psichologinė savijauta, atsiranda daugiau pasitikėjimo, savarankiškumo, taip pat ir finansinio, kuriami socialiniai ryšiai. O tai yra labai svarbu. Kaip ir tai, kad žmogus neliktų vienas smurtinėje aplinkoje ir nebijotų kreiptis pagalbos“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Tarptautinė neįgaliųjų diena kasmet minima gruodžio 3-iąją. Ją 1992 metais paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.