Seimo pirmininkė: iniciatyva atsisakyti privalomo slapto balsavimo per apkaltą – logiška

ELTA Čmilytė
Lietuva
ELTA nuotr.
Saulius Jakučionis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį logiška iniciatyva pavadino siūlymą atsisakyti privalomo slapto balsavimo dėl apkaltos formuluočių.

Tokį siūlymą Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma registravo parlamentui pernai gruodžio pabaigoje per slaptą balsavimą nepakakus balsų panaikinti laisvės atėmimo bausmę atliekančio opozicinės Darbo partijos frakcijos nario Vytauto Gapšio mandato.

„Logiška iniciatyva, vertinant tą paskutinę situaciją su V. Gapšiu“, – „Info TV“ laidai „Info komentarai“ sakė Seimo pirmininkė.

Iš Seimo statuto J. Razma siūlo išbraukti nuostatą, kad dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu balsuojama tik slapta. 

Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų V. Gapšiui pernai lapkritį skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, jis šiuo metu kali Kauno kalėjime.

Taip pat į Seimo statutą J. Razma siūlo įrašyti, kad tuo atveju, jeigu Seimo nariui teismo nuosprendžiu paskirtas areštas, terminuotas laisvės atėmimas ar laisvės atėmimas iki gyvos galvos, jam nemokama išeitinė išmoka pasibaigus kadencijai.

Šiuo metu išmokos pabaigęs kadenciją Seimo narys negauna, jei jis yra perrenkamas.

J. Razma yra patvirtinęs, kad nepanaikinus V. Gapšio mandato jis gautų išeitinę pasibaigus kadencijai. Priklausomai nuo Seime išdirbtų metų, ji yra ne mažesnė kaip dviejų ir ne didesnė kaip šešių vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio.

Seimo vicepirmininkas taip pat pasiūlė atsisakyti Seimo statute likusios, bet jau daugelį metų nenaudojamos vardinio balsavimo procedūros.