REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugpjūčio 28 d. 09:35

Seimo narių D. Gaižausko ir K. Mažeikos vasara – ne Maljorkoje, o rengiantis rudens sesijai

Marijampolė

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


13096

Po liepos 11-ąją pasibaigusios pavasario sesijos lyg ir atostogavę, lyg ir ne Seimo nariai (dabar galiojantis Seimo statutas parlamentarams atostogų nenumato) šiuo metu jau rengiasi artėjančiai eilinei rudens sesijai. Ji prasidės rugsėjo 10-ąją.

Rudens sesijai rengiasi ir Marijampolėje su šeima gyvenantis, marijampoliečių į Seimą išrinktas nepartinis Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, kova su korupcija garsėjantis buvęs policijos pareigūnas 42 metų Dainius Gaižauskas. Taip pat ruošiasi ir Sūduvos rinkimų apygardos rinkėjų į Seimą deleguotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas, veterinarijos specialistas, mokslininkas ir ūkininkas 35 metų Kęstutis Mažeika. „Suvalkietis“ šių Seimo narių nutarė paklausti, kaip jie leidžia vasarą, t. y., laiką tarp pavasario ir rudens sesijų, taip pat, kaip jie vertina pavasario sesijos darbą.

Dainiaus Gaižausko teigimu, jis visą liepos mėnesį darbavosi Savivaldybės administracijoje įkurtame Seimo narių biure, nes atostogauti liepos mėnesį buvo išleisti Seimo nario padėjėjai. Pirmadieniais, įprastu Seimo nario priėmimo laiku, D. Gaižauskas pagal grafiką priiminėjo gyventojus, o kitomis dienomis dirbo biure ir lankėsi įvairiose įmonėse, susitikinėjo su verslininkais, kultūros darbuotojais, bendrijų atstovais.

Pernai rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose daugumos Marijampolės rinkėjų simpatijas ir pasitikėjimą pelnęs D. Gaižauskas akcentavo, kad drauge su marijampoliečių rinkėjų jam suteiktu Seimo nario mandatu ir, anot D. Gaižausko, „baisuliniu“ pasitikėjimu, jis gavo ir daugybę darbų. Seimo nario pareigos ir su tuo susiję darbai, D. Gaižausku teigimu, yra savaime suprantamas dalykas, tačiau jam labai yra svarbūs ir kiti dalykai – padėti žmonėms, kurie reikiamos pagalbos nesulaukia įvairiose Lietuvos žmonių labui dirbti privalančiose valstybinėse institucijose. Būtent dėl to, D. Gaižausko teigimu, Marijampolės savivaldybės administracijoje specialiai buvo įkurtas biuras, į kurį žmonės gali kreiptis net penkias dienas per savaitę. Daugelis marijampoliečių tai jau žino. Būtent todėl liepos mėnesį, kai biure dirbantys Seimo nario padėjėjai atostogavo, D. Gaižauskas pats ir dirbo biure, stengėsi priimti visus į biurą kreiptis nutarusius gyventojus.

Seimo narys neslėpė, kad nors jo šeima – žmona ir dvi dukros, jam dirbant Seime, tikrai negalėjo mėgautis jo dėmesiu, šią vasarą jis su šeima ilgų atostogų neplanavo, juolab kokiuose nors tolimuose kraštuose. „Jei pavyks ištrūkti, galbūt kelias dienas su šeima kur nors pakeliausime po Lietuvą“, – teigė D. Gaižauskas.

Paklaustas, kaip vertina pavasario sesijos darbą, Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai vadovaujantis ir Nacionalinio saugumo bei gynybos komitete dirbantis D. Gaižauskas pacitavo Seimo senbuvį, kolegą, taip pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narį Naglį Puteikį: „Tokios darbingos sesijos, tiek per vieną sesiją priimtų naujų įstatymų Seimo istorijoje dar nebuvo.“

Iš tiesų, D. Gaižausko teigimu, pavasario sesijoje Seimas priėmė daugiau kaip 420 teisės aktų. Seimo nario nuomone, svarbiausi pavasario sesijos darbai – priimti teisės aktai dėl sustiprinto vaikų saugumo šeimose ir globos bei įvaikinimo procesų paspartinimo. D. Gaižauskas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad pavasario sesijoje buvo nutarta spartinti valstybės įstaigų ir įmonių, biudžetinių įstaigų vadovų rotaciją, kad buvo nustatytos mažesnės vaistinių preparatų kainos, kad buvo patvirtintas ir nuo liepos 1-osios įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas. Seimo nario nuomone, taip pat labai svarbu, kad buvo numatyta didesnė bedarbių apsauga netekus darbo, kad Seimas turėjo ryžto priimti alkoholio vartojimą ir prieinamumą mažinančias įstatymų pataisas, kad patvirtino naują daugiabučių namų atnaujinimo modelį. „Priimta ir daugiau svarbių įstatymų, teisės aktų – dėl valstybinių universitetų pertvarkos, padidintas teismų atvirumas, patvirtinta principinė 2018 m. kariuomenės struktūra, priimtas naujas Miškų įstatymas ir patvirtinta miškų urėdijų reforma“, – teigė D. Gaižauskas.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetui vadovaujantis ir Seimo Antikorupcijos komisijoje dirbantis Kęstutis Mažeika pavasario sesiją irgi apibūdino kaip labai darbingą. Kaip buvęs akademinės visuomenės atstovas (K. Mažeika, prieš tapdamas Seimo nariu, ne tik ūkininkavo, bet ir dirbo lektoriumi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarinės patobiologijos katedroje) Seimo narys pasidžiaugė, kad Seimas pritarė Aukštojo mokslo reformos planui, o kaip Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas – kad buvo priimtos Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pataisos ir po daugybės ginčų buvo supaprastintos ir priimtos daug aiškesnės šios procedūros sąlygos. K. Mažeika taip pat teigė, kad jam, kaip Aplinkos apsaugos komiteto vadovui, labai aktualios ir priimtos Miškų įstatymo pataisos. Seimas pritarė miškų urėdijų reformai ir atsisakė konkretaus miškų urėdijų skaičiaus nustatymo, kartu leisdamas Vyriausybei spręsti, kaip bus valdomi valstybiniai miškai. „Miškai turi nešti naudą visai valstybei, visiems Lietuvos piliečiams, o ne tik tame sektoriuje dirbantiems žmonėms“, – taip savo pritarimą šio įstatymo pataisoms komentavo K. Mažeika. Seimo narys sakė, kad jam tai – svarbiausias pavasario sesijoje priimtas įstatymas, ir pripažino, kad rengdamas ir gilindamasis į pateiktas šio įstatymo pataisas jis drauge labai gerai perprato ir Seimo statutą.

Vasarą, tarp pavasario ir rudens sesijų, K. Mažeika teigė dalyvaujantis susitikimuose su rinkėjais, įvairiuose renginiuose, konferencijose. „Veiklos tikrai netrūksta, – sakė Seimo narys. – Priešingai – dažnai reikia susidėlioti prioritetus, kuriuose renginiuose dalyvauti, o kuriuose ne.

Prasidėjus javapjūtei, K. Mažeika sėdo į kombainą ir kelias dienas savo ūkyje, kurį dabar prižiūri jo tėvai ir dėdė, kirto ir kūlė javus. Seimo narys neslėpė, kad vasarą ir pavasarį džiaugiasi galėdamas bent kiek padirbėti žemės darbus ar paėmęs sodininko žirkles apkarpyti dekoratyvinius augalus. „Matyt, tai paveldėjau iš mamos, eksterjero dizainerės“, – sakė K. Mažeika.

Išvykti atostogauti į užsienį Seimo narys teigė neplanuojantis. Be to, priminė, kad jau rengiasi Seimo rudens sesijai. Juolab kad įstatymų projektus reikėjo pateikti dar iki rugpjūčio vidurio.

Redos Brazytės nuotraukos



REDAKCIJA REKOMENDUOJA