Seimo nariai prašo Vilniaus apygardos prokuratūros nagrinėti „Gelvonų terasų“ atvejį ir ginti viešąjį interesą

Seimo nariai prašo Vilniaus apygardos prokuratūros nagrinėti „Gelvonų terasų“ atvejį ir ginti viešąjį interesą
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie vykstančius galimai neteisėtus nuosavybės teisių į „Gelvonų terasos“ pastatą perleidimo sandorius bei kitus, dėl pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, nelegalius sandorius, Seimo narė, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė kartu su Seimo nariu, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mindaugu Linge trečiadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydami ginti viešąjį interesą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

 Seimo narių kreipimesi į Vilniaus rajono prokuratūrą, Viešojo interesų skyriaus prašoma atkreipti dėmesį į žiniasklaidoje paviešintus faktus, susijusius su galimai neteisėtais sandoriais dėl „Gelvonų terasų“ pastato, bei kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo. 
 
„Gelvonų terasų“ problemos Aplinkos apsaugos komitetui nėra naujos 
 
„Problemas, susijusias su šiuo statybų projektu, jau sprendėme. Anąkart jos buvo kitos. Naujai pastatytam pastatui, dėl institucijų klaidų išduodant statybų leidimą, grėsė jo panaikinimas bei pastato nugriovimas. Aplinkos apsaugos komitete vykdėme parlamentinę kontrolę, kuria siekėme padėti apginti ir apsaugoti „Gelvonų terasų“ daugiabučiame name butus rezervavusių, pradinius įnašus sumokėjusių, asmenų teises ir teisėtus interesus. Situaciją pavyko ištaisyti. Tikėjomės, jog gyventojai galės atsipūsti ir pradėti ramiai planuoti savo gyvenimą būste, už kurį jau sumokėjo bent dalį sumos,“ – prisimena Aistė Gedvilienė.  
 
Būstus rezervavę gyventojai vėl atsirado klampynėje. Kelis kartus pasikeitus pastato savininkams, aiškėja galimi neteisėti sandoriai. Kyla įtarimai, jog įmonė neteisėtai perduoda nuosavybės teises į „Gelvonų terasos“ pastatą, siekdami perduoti šį turtą jokio įstatinio kapitalo neturinčiai įmonei arba galimai nemokiam fiziniam asmeniui.
 
Taip pat, aiškėja sandoriai, kuriais siekiama apgauti pirmuosius kreditorius, jų būstus perpardavinėjant naujiems klientams nepaisant to, kad šiuo metu vyksta teismo procesai dėl šio pastato statybos teisėtumo ir yra pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, pažymima pranešime.
 
„Pradėjusių „Gelvonų terasų“ įsigijimo procedūras įkaitų drama tęsiasi ir darosi vis labiau komplikuota. Pasiekus aiškumo dėl galimybės užbaigti vystyti šį NT projektą, prasidėjo šio nemalonaus serialo naujas sezonas: savininkų keitimai, naujų pirkėjų vilionės ir visiška nežinomybė dėl įsipareigojimų vykdomo ankstesniems pirkėjams, įklimpusiems teisminiuose procesuose. Visa tai kuria blogą precedentą ir didina pagrįstą žmonių pyktį ir nusivylimą.
 
Atsirandant naujoms aplinkybėms ir pasigirstant, kad naujieji pastatų savininkai kvestionuoja ankstesnių pirkėjų, tapusių situacijos įkaitais interesus – būtina išsiaiškinti ar taip nėra pažeidžiamas viešasis interesas ir nekuriamos schemos, kad būtų išvengta įsipareigojimų vykdymo būstų įsigijimą pradėjusiems pirkėjams“, – teigia Mindaugas Lingė.