Seimo komitetas: e. cigaretės be cukraus ir saldiklių – nuo 2024-ųjų gegužės

627badbd599ee20220511zged156
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Parlamentinis Sveikatos komitetas siūlo nuo 2024 metų gegužės uždrausti į Lietuvą įvežti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame nebūtų jokių – nei pridėtinio, nei natūralaus cukraus ir saldiklių.

Tokį sprendimą komitetas trečiadienį priėmė apsvarstęs Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kurias teikė parlamentarai.  

Komiteto narys Remigijus Žemaitaitis siūlė drausti tik pridėtinį cukrų ir saldiklius, o natūralius leisti, bet komitetas tam nepritarė.  

Lobistas Mindaugas Janulevičius teigė, kad cigarečių skysčiuose būna ir natūralaus cukraus: „Elektroninėse cigaretėse yra glicerino, o jame yra natūralaus cukraus“.   

Dabar skysčiuose, kuriais pildomos elektroninės cigaretės, draudžiami vitaminai arba kiti priedai, sudarantys įspūdį, kad šie rūkalai yra naudingi ar mažiau kenksmingi sveikatai, taip pat kofeinas, taurinas ar kiti priedai bei stimuliuojamieji junginiai, siejami su energija ir gyvybingumu. 

Taip pat draudžiami priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba nesudeginto pavidalo, turintys reprodukcijai pavojingų medžiagų, vadinamųjų KMR savybių, taip pat kvapiosios medžiagos, išskyrus tabako kvapą ir skonį.