REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Lapkričio 15 d. 08:39

Seimo komisija spręs, kaip turėtų elgtis nesulaukusi K. Pūko

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20263

Trečiadienį į posėdį rinksis laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Seimo narį Kęstutį Pūką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Ši komisija planavo išklausyti Seimo nario K. Pūko paaiškinimus ir aptarti išvadų projektą. Tačiau komisija jau yra informuota, kad K. Pūkas posėdyje nedalyvaus.

„Jo advokatas atnešė pažymą, kad jis dėl ligos negali dalyvauti, bet mūsų komisija renkasi. Esame pasikvietę teisininkus iš Seimo kanceliarijos Teisės departamento. Tiesiog tarsimės, kaip turėtume elgtis, kad komisija užbaigtų darbą, o to darbo tikrai nebedaug“, - žurnalistams sakė komisijos pirmininkas Antanas Baura.

Šių metų rugsėjo 14 d. Seimas dar trims mėnesiams, iki gruodžio 15 d., pratęsė laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios dėl Seimo nario K. Pūko teisinės neliečiamybės, darbą.

Ši komisija negalėjo baigti savo darbo, kaip buvo įpareigota, iki rugsėjo 15 dienos, nes K. Pūkas dėl ligos nedalyvavo jos posėdžiuose.

Problemų su Seime vykstančiu parlamentiniu tyrimu ir sveikata turintis K. Pūkas turi ir kuo pasidžiaugti - jis susilaukė dar vienos atžalos.

Tyrimo komisija jau yra išklausiusi Generalinės prokuratūros atstovų paaiškinimus.

Tyrimo komisijoje dirba 12 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, jai vadovauja Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys A. Baura, primena ELTA.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis paprašė Seimo leisti patraukti Seimo narį K. Pūką baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su galimu seksualiniu priekabiavimu ir šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimu.

Seksualiniu priekabiavimu K. Pūką apkaltino kelios moterys, kurių teigimu, per darbo pokalbius į Seimo nario padėjėjo vietą jis elgėsi nederamai, laidė dviprasmiškas užuominas, siūlė eiti į Seimo viešbutį.

Gegužės 2 dieną Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui.

Ketvirtadienį, lapkričio 16 d., Konstitucinis Teismas (KT) uždarame posėdyje žodinio proceso tvarka pradės nagrinėti pareiškėjo - Seimo šių metų gegužės 2 d. nutarime išdėstytą paklausimą, kuriuo kreipiamasi dėl išvados, ar Seimo nario K. Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Specialiosios tyrimo komisijos manymu, „Seimo nario Kęstučio Pūko padėjėjo-sekretoriaus pareigas einančių asmenų darbo metu bei pokalbių dėl Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos metu veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba buvo žeminamas kandidačių orumas, jos akivaizdžiai buvo diskriminuojamos dėl jų socialinės padėties, taip pat savo neetišku elgesiu Seimo narys K. Pūkas diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl K. Pūko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“.

Į Konstitucinio Teismo posėdį šaukiami pareiškėjo - Seimo atstovai, suinteresuotas asmuo Seimo narys K. Pūkas ir jo atstovai, taip pat liudytojai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA