Seime pristatyta Žirgo metams paminėti skirta paroda

Parodos-(6)-27372
Rietavas
Seimo kanceliarijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rietavo savivaldybės inf.

Lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos Seime atidaryta tarptautinių dailininkų ir fotografų plenero „Nupiešk/nufotografuok žemaituką“ paroda, skirta Lietuvos Respublikos Seimo skelbtiems Žirgo metams paminėti. Renginyje Seime dalyvavo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė, vyr. specialistė (kultūrai) Jolanta Bertauskienė, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus direktorius Vytas Rutkauskas, Rietavo savivaldybės kultūros centro renginių organizatorė Eglė Fabijonavičienė.

Šis pleneras įvyko rugsėjo  mėnesį, per Rietave vykstančią Mykolinių šventę. Plenere dalyvavo kviestiniai svečiai – Varšuvos dailininkų ir fotografų grupė „Equitas Equitatum“, kurie specializuojasi žirgų piešimo, tapymo ir fotografavimo srityje. Plenero metu Rietave vyko daug renginių, taip pat – žemaitukų konkūrų varžybos kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Dailininkai piešė, tapė ir fotografavo žemaitukus ir per varžybas, ir šalia esančiame žirgyne, pievose, ganyklose bei Giliogirio dvare. Pleneras buvo skirtas ne tik Žirgo metams, bet ir nykstančiam gyvajam paveldui – žemaitukams. Nuo seno žemaitukai buvo labai gerbiami Žemaitijos ir Lietuvos krašte, o Rietavo kunigaikščiai Irenėjus (M. K. Oginskio sūnus) ir jo sūnūs Bogdanas (Rietavas) ir Mykolas (Plungė) labai prisidėjo prie žemaitukų išsaugojimo.

Plenero dalyviai atrinko labiausiai temą atitinkančius ir geriausius tapybos, piešimo ir fotografijų darbus parodai, kuri buvo atidaryta Rietave rugsėjo mėnesį. Paroda tapo keliaujanti po Lietuvos žirgininkystės centrus – buvo eksponuojama Arklio muziejuje Anykščiuose, Baisogalos grafų Komarų 19 a. rūmuose (ten įsikūrusi Žemaitukų arklių augintojų asociacija). Žirgas – Lietuvos simbolis kartu su Vyčiu – raiteliu, ginančiu Lietuvą, todėl ši paroda – puikus akcentas užbaigiant 2023-uosius, Seimo skelbtus Žirgo metus.

Po eksponavimo Seime, paroda keliaus į Lietuvos Respublikos ambasadą Varšuvoje ir vėl sugrįš į Rietavą, kur įsikurs Žemaituko Šlovės muziejuje. Rietavas taps vieta, kurioje ne tik auginami ir šlovinami šie išskirtiniai istorinės atminties žirgai, bet čia bus įkurtas pirmasis Lietuvoje (žinoma, ir pasaulyje) Žemaituko muziejus.