Seime – socialdemokratų siūlymas nuo kitų metų didinti mokytojų darbo užmokestį 2 kartus po 15 proc.

Pinigai 2. (BNS) Fotobankas nuotr
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimui antradienį svarstant Vyriausybės siūlomą valstybės biudžetą, socialdemokratai sako, kad situacija švietimo sektoriuje yra kritinė ir siekiant ją sušvelninti būtina imtis ryžtingų sprendimų.

Reaguojant į vis dar streikuojančius ir niekaip negalinčius kompromiso su švietimo, mokslo ir sporto ministru rasti pedagogus, socialdemokratai užregistravo pasiūlymą biudžeto projektui, kuriame siūloma nešykštėti pinigų mokytojams ir nuo kitų metų jų darbo užmokestį didinti du kartus po 15 proc.

„Reikia ryžtingų sprendimų, atsižvelgiant ir į tai, kad žmonių pajamas graužia infliacija. Todėl atlyginimus būtina didinti tiek, kad tai būtų galima vadinti didinimu, o ne kompensacija. Būtina galvoti apie didėjantį atotrūkį nuo tolydžio augančio vidutinio šalies darbo užmokesčio“, – pranešime cituojamas socialdemokratas Tomas Bičiūnas.

Anot politiko, krizė švietimo sektoriuje, mokytojų trūkumas rodo, kad valdantieji nesilaiko parlamentinių politinių partijų susitarimo ir Vyriausybės programos nuostatų dėl Lietuvos švietimo politikos.

„Neišspręstų problemų sukelti simptomai tik ūmėja. Švietimo kokybės ir orių darbo sąlygų užtikrinimas mokytojams turėtų būti Vyriausybės interesas, bet atrodo, kad ji viską daro per prievartą. Ledai nepajudės, kol nepadidės pedagogų darbo užmokestis“, – pažymėjo parlamentaras.

Antradienį socialdemokratų Seimui teiktame pasiūlyme raginama nuo 2024 metų sausio 1 dienos mokytojų darbo užmokestį didinti 15 proc., o nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. – dar 15 proc.

„Tam siūlome panaudoti 2024 m. pabaigoje planuojamo apie 300 mln. eurų lėšų likučio, skirto valstybės piniginių išteklių srautų subalansavimui, lėšas“, – sakė T. Bičiūnas, komentuodamas, iš kur pedagogų atlyginimų kėlimui būtų imamos lėšos.

ELTA primena, kad toliau tęsiasi prieš porą savaičių prasidėjęs mokytojų streikas. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, antradienį streikuoja iki 2 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų.