Seime bus aptarta cezario pjūvio operacijos nėščiosios pageidavimu tvarka

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seime antradienį bus aptarta cezario pjūvio operacijos (CPO) nėščiosios pageidavimu paslaugos organizavimo tvarka.

Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pasitarimą rengia Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.

Jame dalyvaus Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, akušeriai-ginekologai, klinikų atstovai, pranešė Seimas.

Dabar numatyta, kad pacientė, pasirašydama sutartį su CPO paslaugą teikiančia įstaiga, sutinka apmokėti paslaugos išlaidas, įskaitant išlaidas dėl kilusių komplikacijų.

„Pabrėžtina, kad tokia praktika nėra būdinga ir netaikoma jokioms kitoms medicininėms paslaugoms, suponuoja moterų baudimą už CPO pasirinkimą“, – teigiama pranešime.

Anot M. Danielės, toks reguliavimas yra teisiškai nepagrįstas, neproporcingas ir akivaizdžiai moralistinis bei baudžiamasis.

„Cezario pjūvio operacija moters pasirinkimu nėra naujovė ir kitos šalys šį klausimą yra išsprendusios, įskaitant mūsų kaimynus latvius. Lietuvoje dauguma klausimų, susijusių su moterų reprodukcija, dar apsprendžiami visų, tik ne pačių moterų“, – teigė Seimo narė.

Antradienį taip pat numatoma kalbėti apie moterų psichikos sveikatos priežiūrą nėštumo, gimdymo ir po gimdymo laikotarpiais – ką reikia dar padaryti, norint pagerinti sveikatos specialistų kompetencijas motinystės psichologijos srityje.

Diskusijoje dalyvaus mokslininkės iš Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universitetų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.