Seimas svarstys siūlymą įteisinti atostogas savišvietai

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimas ketvirtadienį ketina svarstyti Darbo kodekso pataisą, siūlančią nustatyti teisę į 5 darbo dienų per metus mokymosi atostogas ir tiems darbuotojams, kurie nori mokytis savišvietos būdu.

Į Seimą grįžta Trišalėje taryboje ir Seimo komitetuose patobulintas Darbo kodekso pakeitimo projektas.


Pagal projektą, darbuotojams, kurie „dalyvauja neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose arba mokosi savišvietos būdu, suteikiamos iki penkių darbo dienų per metus mokymosi atostogos dalyvauti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose arba mokytis savišvietos būdu. Tokios atostogos suteikiamos informavus darbdavį ne vėliau kaip prieš dvidešimt darbo dienų“.


Darbo kodekse taip pat siūloma numatyti, kad darbuotojams, kurie mokosi savišvietos būdu, už mokymosi atostogas yra neapmokama, nebent kolektyvinėse sutartyse ar šalių susitarimu susitarta kitaip.


Siūloma, kad Darbo kodekso pataisos įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d.


Dar šių metų kovo mėnesį Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti atostogas savišvietai. Šios iniciatyvos autorius Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas tikisi, kad siūlomi pakeitimai užtikrins galimybę mokytis visą gyvenimą, prisidės prie socialinio dialogo bei partnerystės tarp darbuotojų ir darbdavių skatinimo. Parlamentaro teigimu, savišvieta, kaip ir formalusis bei neformalusis švietimas, yra svarbi Lietuvos švietimo sistemos dalis, tačiau kol kas jai skiriama itin mažai dėmesio. Seimo narys L. Savickas yra įsitikinęs, kad turime keisti visuomenės požiūrį ir formuoti mokymuisi palankią kultūrą.


Galiojančiame Darbo kodekse mokymosi atostogos gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas.