Seimas svarstys, ar kandidatai į Seimą, Prezidentus, EP ir savivaldą turėtų deklaruoti narystę Komunistų partijose

4903f55ef04fcb8f57d6f1b992f0f69e1e332f6d
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimas svarstys Rinkimų kodekso pakeitimus, kuriais siūloma numatyti kandidatams prievolę deklaruoti buvusias ir esamas priklausomybes politinėms organizacijoms, taip pat deklaruoti priklausomybę buvusioms Komunistų partijoms (SSKP, LKP (SSKP) ar LKP) ir nurodyti jose eitas pareigas. Tokia informacija atsirastų ir rinkimų plakate.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete svarstytas patobulintas projektas numato, kad jeigu kandidatas anketoje nurodo, kad yra buvęs Komunistų partijos nariu ir (ar) ėjęs pareigas joje, rinkimų komisijos leidžiamame kandidato plakate, taip pat plakate su kandidatų sąrašu turi būti pažymėta, kurioje partijoje kokias pareigas kandidatas yra ėjęs.

Beje, šiuo metu tokios nuostatos taikomos buvusiems KGB bendradarbiams.

Jeigu kandidatas  į Seimo narius, Respublikos Prezidentus, savivaldybės tarybos narius, merus, Europos Parlamento narius, nuslėpė tokią informaciją, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreiptųsi  į valstybės institucijas, saugančias duomenis apie asmenų narystę ir eitas pareigas Komunistų partijoje, ir ne vėliau kaip likus 32 dienoms iki rinkimų dienos patikrintų kandidato duomenis.

Jeigu VRK iš kompetentingos institucijos gautų duomenų apie kandidato narystę ir eitas pareigas Komunistų partijoje, šiuos duomenis per 24 valandas nuo jų gavimo ji turėtų paskelbti savo interneto svetainėje.

Rinkimų kodekso pataisas parengę Seimo nariai Paulė Kuzmickienė ir Andrius Vyšniauskas mano, kad svarbių pareigų valstybėje siekiantys kandidatai turi atskleisti rinkėjams reikšmingą informaciją apie savo gyvenimo faktus, nurodant narystę Komunistų partijoms ir eitas jose pareigas.