REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 13 d. 12:51

Seimas rudens sesijoje svarstys ministro S. Gentvilo siūlymą griežtinti atsakomybę už atliekų išmetimą

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


270074

Seimas rudens sesijoje ketina svarstyti Aplinkos ministro Simono Gentvilo antradienį parlamentui pateiktas Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama sugriežtinti atsakomybę už atliekų išmetimą aplinkoje.

Projektais siūloma nustatyti, kad administracinė atsakomybė už atliekų išmetimą aplinkoje būtų taikoma, kai į aplinką išmetama ne daugiau kaip 15 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų ir ne daugiau kaip 7 kubiniai metrai pavojingųjų atliekų. Viršijus šią ribą – kiltų baudžiamoji atsakomybė.

Seimo narys Kęstutis Mažeika domėjosi, ar bus imtasi realių priemonių kovojant su nelegaliais sąvartynais, ar padės siūlomos baudos?

„Nebaudžiamumas baigėsi“,- iš Seimo tribūnos užtikrino S. Gentvilas. Pasak jo, pvz. pastaruoju metu buvo konfiskuotos pažeidėjų transporto priemonės ir traktorius, taikoma baudžiamoji atsakomybė dėl nelegalių sąvartynų. Pristatydamas naujas priemones S. Gentvilas pažymėjo, kad statybos užbaigimo metu teks parodyti, kur priduotos statybinės atliekos.

Pagal siūlomas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, aplinkos užteršimas 5 kubinių metrų ir didesniu, bet mažesniu kaip 15 kubinių metrų nepavojingų atliekų kiekiu užtraukia baudą nuo 2 tūkst. 300 eurų iki 2 tūkst.900 eurų.

Baudą nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. 300 eurų siūloma taikyti už aplinkos užteršimą 5 kubinių metrų ir didesniu, bet mažesniu kaip 7 kubiniai metrai pavojingų atliekų kiekiu.

Pagal siūlomas Aplinkos apsaugos įstatymo pataisas, nepavojingųjų atliekų šalinimas į jūrą, kai šalinamas 5 kubinių metrų ir didesnis, bet mažesnis kaip 15 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų kiekis, užtraukia baudą nuo 8 tūkst. 14 tūkst. eurų. Jei tai būtų padaryta pakartotinai – siūloma bausti nuo 10 tūkstančių iki 23 tūkstančių eurų bauda.

Jei Seimas pritartų, pavojingųjų atliekų šalinimas į jūrą, kai šalinamas 5 kubinių metrų ir didesnis, bet mažesnis kaip 7 kubinių metrų pavojingųjų atliekų kiekis, užtrauktų baudą nuo 17 tūkstančių iki 30 tūkstančių eurų. Tokia pakartotinai padaryta veika užtrauktų baudą nuo 30 tūkstančių iki 55 tūkstančių eurų.

Nepavojingųjų atliekų išmetimas į aplinką, kai išmestas 5 kubinių metrų ir didesnis, bet mažesnis kaip 15 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų kiekis, užtrauktų baudą nuo 2 tūkst. 800 iki 6 tūkst. eurų. Už tokius pakartotinai padarytus veiksmus siūloma bausti nuo 3 tūkst. 400 iki 8 tūkst. eurų.

Už pavojingųjų atliekų išmetimą į aplinką, kai išmestas 5 kubinių metrų ir didesnis, bet mažesnis kaip 7 kubinių metrų pavojingųjų atliekų kiekis, siūloma bausti nuo 16 tūkstančių iki 28 tūkstančių eurų.

Nuo 28 tūkstančių iki 60 tūkstančių eurų siūloma bausti, jei tokia veikia padaryta pakartotinai.

Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas po pateikimo palaikė 81 Seimo narys, 1 buvo prieš, 33 parlamentarai susilaikė. Projektus svarstys Seimo komitetai, o į plenarinę salę jie sugrįš rudens sesijoje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA