Seimas prevencijos tikslais leido laikinai riboti nuteistųjų skambučius

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimas penktadienį priėmė Bausmių vykdymo kodekso pataisomis, kuriomis prevencijos tikslais leido laikinai riboti nuteistųjų ryšius su išoriniu pasauliu.

Kodekse nustatyta, kad siekiant užkirsti kelią kitiems teisės pažeidimams laisvės atėmimo vietų įstaigos direktoriaus nutarimu iki trijų mėnesių gali būti apribota nuteistųjų teisė skambinti, susirašinėti, susitikti, išvykti iš bausmės vietos, gauti daiktus, kontaktuoti su kitais nuteistaisiais.

Prevencijos priemonės, susijusios su nuteistųjų skambinimu artimiesiems, susitikimais ir susirašinėjimu su jais, galės būti taikomos tik tais atvejais, kai kitomis priemonėmis negalima užkirsti kelio nusikalstamoms veikoms, ir ne ilgiau kaip vieną mėnesį.

Prevencinės priemonės nebus taikomos, kai nuteistieji skambins advokatui, nuteistųjų pareiškimus nagrinėjančios valstybės ir savivaldybių institucijoms, tarptautinėms organizacijoms.

Pataisos inicijuotos po atvejų, kai socialiniuose tinkluose buvo patalpinti už šnipinėjimą Rusijai nuteisto, laisvės atėmimo bausmę atliekančio Algirdo Paleckio telefoninių skambučių įrašai, platinti už finansinius nusikaltimus nuteisto ir taip pat kalinčio Antano Kandroto vaizdo skambučių įrašai.