Seimas nusprendė: V. Gapšys pašalintas iš komiteto pirmininko pavaduotojo pareigų

3a8f5a3faa0fc3071c3bfd993903d9b3649409b8
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimas sekmadienį pritarė, kad laisvės atėmimo bausmę šiuo metu atliekantis parlamentaras Vytautas Gapšys būtų pašalintas iš Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininko pavaduotojo pareigų.

Už balsavo 115 Seimo narių, susilaikė 4 parlamentarai, balsavusių prieš šį siūlymą nebuvo.
 
„Šis projektas yra sąlygotas Vytauto Gapšio situacijos, kai būdamas įkalinimo įstaigoje jis iš esmės negali atlikti net Seimo nario pareigų, tai tuo labiau jis negali atlikti komiteto pirmininko pavaduotojo pareigų, o šiuo metu jis yra patvirtintas vienu iš Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojų. Tai siūloma išbraukti jį iš pavaduotojų sąrašo“, – posėdžio metu teigė Seimo vicepirmininkas J. Razma.
 
„Šis komitetas yra išskirtinis, jame yra daug pavaduotojų, tai vieno iš jų išbraukimas neapsunkins komiteto veiklos“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad praėjusių metų gruodį Seime surengta apkalta laisvės atėmimo bausme nuteistam parlamentarui V. Gapšiui nepavyko.
 
Nors parlamentui buvo teikti 4 nutarimai, kuriuose nurodytu pagrindu Seimo narys galėjo būti pašalintas iš pareigų, visgi nė vienas iš jų nesulaikė reikiamo 85 parlamentarų palaikymo. Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai.
 
Praėjusių metų lapkričio 22 dieną Apeliacinis teismas „MG Baltic“ byloje „darbiečiui“ V. Gapšiui skyrė 4 su puse metų nelaisvės.