REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 21 d. 17:47

Seimas nepritarė siūlymui iš aplinkosaugininkų atimti teisę dėl taršos tikrinti lengvuosius automobilius

Lietuva

Žygimanto Gedvilos (ELTA) nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: Etaplius.LT


301914

Seimas nepritarė parlamentaro socialdemokrato Lino Jonausko iniciatyvai iš aplinkosaugininkų atimti teisę dėl taršos tikrinti lengvuosius automobilius ir panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Antradienį už tokias jo pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas balsavo 43 Seimo nariai, 29 buvo prieš, 23 susilaikė.

Projektas nebuvo galutinai atmestas, parlamentarai suteikė galimybę jį tobulinti.

L. Jonausko nuomone, aplinkosaugininkams šiuo metu yra primestos perteklinės funkcijos.

„Siūlau atitaisyti klaidą”, – ragino parlamentaras.

Jo teigimu, šiuo metu dėl mažų algų trūksta aplinkosaugininkų, kurie kontroliuotų brakonierius. Parlamentaro duomenimis, jauno aplinkos apsaugos specialisto alga prasideda nuo 900 eurų į rankas.

L. Jonauskas siūlė aplinkosaugininkams palikti teisę stabdyti ir tikrinti dėl taršos tik sunkiasvores transporto priemones. Siekiant mažinti aplinkos taršą, socialdemokratas taip pat ragino pagalvoti apie kitas priemones, pvz. nemokamą visuomeninį transportą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Atitaisyti klaidą ragino kolegas ir Seimo narys Artūras Skardžius

Tuo tarpu Aplinkos ministras Simonas Gentvilas apgailestavo, kad yra siūloma nemažinti taršos. Jis tikisi, kad Seimas birželio mėnesį pritars Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektui, kuriame siūloma pirmą kartą nusižengus už padidintą išmetamų teršalų kiekį skirti įspėjimą, o ne baudą.

Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų.

Nuo šių metų balandžio mėnesio Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradėjo keliuose prevenciškai tikrinti automobilių keliamą taršą. Per metus planuojama patikrinti nuo 9 tūkst. iki 15 tūkst. automobilių.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, arba transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimas užtraukia baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 500 eurų. Pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas – nuo 600 iki 900 eurų.

Kaip ELTA jau skelbė, parlamentaras Algirdas Stončaitis ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė yra pateikę Seimui

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų projektus, siūlančius švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį.

Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo. Šiuo metu teisės aktai nenumato tokios galimybės.

Projektus svarstys Seimo komitetai, o plenariniame posėdyje jie vėl turėtų atsirasti birželio mėnesį.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA