Seimas ketina griežtinti atsakomybę už neteisėtą kūrinių platinimą skaitmeninėje erdvėje

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimas svarstys Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektus, kuriais planuojama griežtinti atsakomybę už neteisėtą kūrinių platinimą skaitmeninėje erdvėje.

Iki balandžio 24 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas laukia piliečių pasiūlymų ir pastabų šiais klausimais.
 
Administracinių nusižengimo kodekse siūloma praplėsti baudas už autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimą.
 
Nuo 300  iki 3000 eurų bauda siūloma bausti už neteisėtą kūrinio (įskaitant kompiuterių programas) viešą atlikimą, atgaminimą, viešą paskelbimą (įskaitant padarymą viešai prieinamo internete), kitokį panaudojimą komerciniais tikslais, taip pat kūrinio ar gretutinių teisių objekto neteisėtų kopijų platinimą, gabenimą ar laikymą komerciniais tikslais.
 
Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų  baudą nuo 700 iki 4000 eurų.
 
Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimu taip pat siūloma praplėsti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos funkcijas ir suteikti įgaliojimus surašyti administracinių nusižengimų protokolą nustačius administracinį nusižengimą elektroninėje erdvėje.
 
Baudžiamajame kodekse siūloma nustatyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą kūrinio ar gretutinių teisių objekto padarymą viešai prieinamais kompiuterio tinklais (internete).
 
Siūlomas projektas numato, kad „tas, kas komerciniais tikslais neteisėtai padarė viešai prieinamą kompiuterių tinklais (internete) kūrinį (įskaitant kompiuterių programas), gretutinių teisių objektą arba jų dalį, jeigu dėl to buvo padaryta turtinė žala, kuri viršijo 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3  metų. Už tokias veikas atsakytų ir juridinis asmuo.
 
ELTA primena, kad pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.
 
Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas ketina svarstyti gegužės  mėnesį.