PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Rugsėjo 9 d. 08:01

Seimas imasi svarstyti siūlymą, jog už ginkluote gaunamą paramą nereikėtų mokėti PVM

Lietuva

Seimas. BNS/Fotobankas nuotr.

BNSŠaltinis: BNS


317478

Seimas po pateikimo praėjusią savaitę pritarė siūlymui, kad ginkluote gaunama parama nebūtų apmokestinama pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

Tokią Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo iniciatyvą yra pasiūliusi Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pristatydamas siūlomus pakeitimus gynybos ministras Laurynas Kasčiūnas pažymėjo, jog parama neatlygintinai gaunama ginkluotė, amunicija, kita karinės paskirties įranga Lietuvoje šiuo metu yra apmokestinta PVM, nes pagal dabartinį Labdaros ir paramos įstatymą ribotai apyvartoje esantys daiktai negali būti laikomi paramos dalyku ir jiems netaikomos išimtys.

Įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad parama negalėtų būti ribotai apyvartoje esantys daiktai, išskyrus atvejus, kai jie yra skirti valstybės biudžetinių įstaigų nurodytoms funkcijoms nacionalinio saugumo ir gynybos, teisėtvarkos ir nusikalstamumo prevencijos srityse atlikti.

Kaip teigiama projekte, krašto apsaugos sistemos ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios įstaigos iš užsienio šalių partnerių nuolat gauna paramą ginkluote, amunicija, kitą karinės paskirties, kriminalistiniams tyrimams skirtą įrangą, taip pat įvairių su gaunamų prekių naudojimu susijusių paslaugų, pavyzdžiui, mokymų.

„Aktualios tos pataisos tiek krašto apsaugos sistemai, tiek vidaus reikalų ministerijai, kad įsivaizduotume tam tikras sumas, kurios leistų mums sutaupyti per metus apie 20 mln. eurų, jeigu kalbame apie Krašto apsaugos ministeriją“, – sakė L. Kasčiūnas.

Anot KAM, teikiamos paramos mastai, reaguojant į susidariusią geopolitinę situaciją, nuolat didėja. Užpernai Jungtinės Valstijos (JAV) paramai skyrė apie 91 mln. JAV dolerių (82,4 mln. eurų), pernai – daugiau kaip 108 mln. JAV dolerių (98 mln. eurų).

Šiam įstatymo pakeitimui Seimas po pateikimo pritarė bendru sutarimu, jis į parlamento posėdžių salę turėtų grįžti spalį, projektą aptarus Biudžeto ir finansų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetuose.