Seimas  atmetė siūlymą įpareigoti kasmet perregistruoti alkoholio ir tabako licencijas

Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimas atmetė opozicijos inicijuotas Alkoholio kontrolės bei Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymų pataisas, siūlančias įpareigoti kasmet perregistruoti alkoholio ir tabako gaminių gamybos ir prekybos licencijas. Taip pat nepritarta iniciatyvai už licencijos pratęsimą gautas lėšas skirti savivaldybėms, kurios jas galėtų skirti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai.

Įstatymų pataisų projektus ketvirtadienį pateikęs Seimui  Lietuvos valstiečių  ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga sakė, kad už licencijų pratęsimą gautomis lėšomis  būtų galima finansuoti priklausomybių konsultantų paslaugas, prisidėti prie reabilitacijos bendruomenių darbo, finansuoti kitas veiklas, prisidedančias prie priklausomybių prevencijos ar pagalbos priklausomiems asmenims teikimo.
 
„Įstatymų pataisų tikslas – spręsti visų psichoaktyviųjų medžiagų, įskaitant ir narkotinių ir psichotropinių, sukeliamas problemas, užtikrinant stabilų prevencinių priemonių finansavimo šaltinį“, – sakė  A. Veryga.
 
Projektui oponavę valdantieji labiausiai piktinosi dėl  padidėsiančios administracinės naštos ir biurokratizmo. Pasak Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos, tai įvestų papildomą biurokratizmą, nes perregistruojant licenciją reikėtų iš esmės teikti tokius dokumentus, kaip ir licencijos  gavimui.
 
Tačiau A. Veryga tvirtino, kad tai galėtų būti nesudėtingas mechanizmas. Jo nuomone, tai nebūtų kažkokios didelės sumos.

„Toks mokestis turėtų padengti administracinius kaštus ir sukurtų papildomų pinigų srautą savivaldybėms. Jos galėtų šias lėšas skirti priklausomybių prevencijai“, – sakė jis.
 
Tačiau premjerės Ingridos Šimonytės vertinimu, ši idėja tai yra bandymas „pasukti laiko mašiną atgal“, todėl ji pakvietė jos autorius pasiskaityti Rinkliavų įstatymą.
 
Alkoholio kontrolės bei Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymų pataisos nesulaukė pritarimo po pateikimo, už jas  ketvirtadienį balsavo 37 parlamentarai, 39 buvo prieš, 24 susilaikė. Projektai į Seimą negrįš, nes jie buvo atmesti.