PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Liepos 16 d. 18:38

Seimas priėmė prezidento grąžintas įstatymo pataisas dėl teismų reformos

Lietuva

Lietuvos teismai / Marius Morkevičius/ELTA

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


309792

Seimas antradienį priėmė prezidento Gitano Nausėdos parlamentui grąžintas įstatymo pataisas dėl teismų reformos. Šiais pakeitimais nuo sausio 1 d. numatoma galimybė apeliacine tvarka apskųsti Plungės apylinkės teismo sprendimus.

Už prezidento grąžintas įstatymo pataisas priėmimo stadijoje balsavo 100 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Kaip anksčiau Seime teigė prezidento vyriausiasis patarėjas teisės klausimais Andrius Kabišaitis, parlamentas, nutaręs pavėlinti teismų reformą, jos įgyvendinimą perkeldamas iš šių metų liepos 1 d. į kitų metų sausio 1 d., nenumatė galimybės apeliacine tvarka apskųsti reformuojamo Plungės apylinkės teismo sprendimų.

„Jeigu grąžintas įstatymas būtų įsigaliojęs, (...) Plungės apylinkės teismo teritorijos neapimtų nė viena apygardos teismo veiklos teritorija, taigi nebūtų galimybės apygardos teismui teikti apeliacinių ir atskirųjų skundė dėl Plungės apylinkės teismo sprendimų“, – dėstė A. Kabišaitis.

Jis tikino, kad prezidento iniciatyva ši spraga yra pataisoma, tai yra numatoma, kad Plungės apylinkės teismo sprendimai galėtų būti apskųsti.

Seimas prieš kelias savaites priėmė įstatymų pataisas, kuriomis Plungės apylinkės teismą prijungė prie Klaipėdos apylinkės teismo (anksčiau planuota Plungės apylinkės teismo rūmus bus išdalyti Klaipėdos ir Telšių apylinkių teismams) ir kartu pavėlino teismų reformos įsigaliojimo datą – pertvarka įsigalios ne šių metų liepos 1 d., o kitų metų sausio 1 d.

Teisėjų taryba prašė šalies vadovo G. Nausėdos vetuoti įstatymo pakeitimus, leisti teismų reformai įsigalioti nuo liepos 1 d., kaip ir buvo planuota anksčiau, tačiau prezidentas savo dekretu teismų pertvarkos įgyvendinimo datos keisti nesiūlo.

Kaip anksčiau skelbė Teisingumo ministerija, teismų reforma siekiama suvienodinti didžiųjų šalies miestų apylinkių teismų ir regioninių teismų darbo krūvį, pagerinti teisingumo vykdymo kokybę bei optimizuoti finansinių išteklių valdymą teismuose, atsisakant netikslingai naudojamos teismų infrastruktūros.

Teismų reforma numatomas apylinkių teismų ar jų rūmų veiklos teritorijų apjungimas. Vietoje šiuo metu veikiančių 12 apylinkių teismų ir 48 teismo rūmų liks veikti 11 apylinkių teismų ir 24 teismo rūmai. Apylinkių teismų įsteigimo įstatymo pakeitimais apjungiamos apylinkių teismų rūmų veiklos teritorijos, tačiau daugeliu atvejų bus išlaikyta ir buvusių teismo rūmų infrastruktūra.

#TEISMAI#REFORMA#PLUNGĖ#SEIMAS#PREZIDENTAS
#NAUSĖDA