REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 25 d. 21:21

Seimas apsisprendė nukelti svarstymą dėl gyvūnų ženklinimo

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


169562

Parlamentarai ketvirtadienį posėdyje nusprendė nukelti sprendimą dėl gyvūnų ženklinimo tvarkos iki kito Seimo posėdžio. Atidėti šio klausimo svarstymą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos vardu prašė Tomas Tomilinas.

„Iš tiesų įstatymas labai svarbus, mes turime jį priimti, tačiau iki galo nebuvo apsvarstyti visi pasiūlymai komitete, kurie iš esmės keičia šio įstatymo formuluotes. Yra siūlomas kompromisas, kaip kompensuoti daliai žmonių ženklinimo mikroschemomis išlaidas. Tad mes frakcijos vardu prašome pertraukos iki kito posėdžio“, – kalbėjo jis.

Siūloma, kad nuo šių įstatymo pataisų įsigaliojimo datos – gegužės 1 dienos – atvestos katės, šunys ir šeškai turės būti ženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Iki gegužės 1 dienos atvesti katės, šunys ir šeškai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turi būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2025 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Jei katės, šunys ar šeškai yra naudojami versliniam veisimui ir yra atvesti iki šio straipsnio įsigaliojimo dienos, jie privalo būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki šių metų rugsėjo 1 d.

Įstatymo projektu taip pat numatytas draudimas prekiauti gyvūnais augintiniais lauko turgavietėse, siekiant apsaugoti gyvūnus nuo prekybos netinkamomis sąlygomis.

Vyriausybė ar jos įgaliota institucija šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus turėtų priimti iki šių metų balandžio 30 d.

Praėjusių metų rugsėjį viešojoje erdvėje buvo kilęs pasipiktinimas, kai pasirodė vaizdai nelegalių gyvūnų daugyklų, kur buvo matyti žiaurus elgesys su gyvūnais.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA