Šeduvos miesto seniūnijos vadovės sulaukė priekaištų dėl savo darbo

0001_naujienos-2023-09-25-3-01_1695649750
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybės inf.

Rugpjūčio 22 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė ir vicemerė Jurgita Sidarienė susitiko su Šeduvos miesto seniūnijos vadovėmis. Susitikimą inicijavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nariai Justas Malinauskas, Eduardas Martynkinas ir Vilmantas Petuška.

Tarybos nariai turėjo priekaištų seniūnijos vadovėms dėl jų darbo, kuriuos perdavė ir vicemerei bei Savivaldybės administracijos direktorei. Anot susitikimo organizatorių, šiek tiek anksčiau jie savo pastabas buvo išsakę ir pačioms seniūnijos vadovėms, tačiau į daugelį jų nebuvo atsižvelgta. 

J. Malinauskas, E. Martynkinas ir V. Petuška seniūnei turėjo priekaištų dėl kapinėse negenimų medžių, kurie kelia grėsmę antkapiams, dėl blogai nuvalytų šaligatvių ir gatvių, dėl netinkamo Dvaro gatvės greideriavimo, po kurio nuo gatvės nebenubėga vanduo. Politikai piktinosi, kad buvo pažadėta pakabinti sferinį veidrodį nesaugioje Panevėžio, Baukų ir Sodo gatvių sankryžoje, tačiau šis darbas iki šiol neatliktas. 

Per pasitarimą daug pastabų išsakyta dėl Šeduvoje, Kėdainių gatvės gale, buvusios gamybinės įmonės teritorijoje, išpjautų krūmų ir medžių, kurie buvo atiduoti už dyką išsivežti pjovėjams. Politikų manymu, tai neūkiškas savivaldybės turto parceliavimas, nes nupjautus medžius ir krūmus buvo galima perduoti kaip kurą socialiai remtiniems asmenims ar įmonei „Radviliškio šiluma“.  

Politikai Šeduvos miesto seniūnei patarė nuvykti į Baisogalą, kuri, jų manymu, tvarkosi kur kas geriau, ir ten pasisemti patirties. Be to, seniūnė įpareigota užtikrinti, kad visi atėję gyventojai galėtų laisvai vaikščioti po seniūniją ir nebeliktų skambučio prie įėjimo. 

Seniūnė Edita Mančiauskė sakė, kad seniūnija kai kuriuos politikų išvardytus darbus jau planuoja atlikti, o dėl medkirčiams padovanotų medžių nenorėjo pripažinti savo kaltės ir tikino, jog Savivaldybė turi parengti tvarką, kad visiems būtų aiškiau, kaip elgtis su nukirstais medžiais.

Į kai kuriuos politikų keliamus klausimus seniūnė atsakė ir gana stačiokiškais komentarais. 

„Seniūnei reikėtų turėti mažiau arogancijos, nes jeigu taip bendraujate su gyventojais, kaip su mumis, tada labai negerai“, – į seniūnės replikas sureagavo Tarybos narys E. Martynkinas. 

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė E. Ivanauskytė pažadėjo politikų ir seniūnijos keliamus klausimus aptarti per artimiausią visų seniūnų pasitarimą.