SEB bankas dėl J. Juškaitei su partnere nesuteikto lizingo: keičiame procesus, kad taip nebenutiktų

4a8cf7dda0879c03114c51937dba71bc0b9c846a
Lietuva
Irmanto Gelūno nuotr.
Raminta Majauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

SEB bankas teigia apgailestaujantis dėl Lietuvos žmogaus teisių centro direktorės Jūratės Juškaitės patirties, kai ji kartu su partnere Birute Sabatauskaite panoro pasiskolinti automobiliui, tačiau iš banko sulaukė atsakymo, kad bendraskoliams lizingas suteikiamas tik tada, kai pora yra susituokusi.

„Seksualinė orientacija neturi jokios įtakos asmeniui įsigyjant banko produktus ir paslaugas, tačiau šiuo metu ne sutuoktiniams kreipiantis dėl lizingo, neturime sprendimo suteikti paslaugą“, – Eltai raštu perduotame komentare nurodė SEB banko atstovė Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė.
 
„Keičiame savo procesus, kad taip nebenutiktų ateityje“, – pridūrė ji.
 
SEB banko atstovės teigimu, kai bendraskoliai kreipiasi dėl paskolos, yra vertinamos jų finansinės galimybės.
 
„Vertiname klientų pajamų tvarumą, kredito istoriją, kitus turimus finansinius įsipareigojimus, taip pat atsižvelgiame į prašomo kredito sumą ir terminą, nuosavų lėšų dalį. Pagal tai sprendžiame, kokiomis sąlygomis ir kokio dydžio paskolą suteikti“, – pažymėjo I. Dauguvietytė-Daskevičienė.
 
Kaip pirmadienį skelbė naujienų portalas „Delfi“, J. Juškaitė sausio pradžioje pateikė lizingo prašymą SEB bankui, kaip bendraskolę įtraukdama savo partnerę į motinystės atostogas išėjusią lygių galimybių kontrolierę B. Sabatauskaitę.
 
Visgi tą pačią dieną Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė iš SEB banko vadybininkės gavo atsakymą, kad bankas lizingą teikia tik susituokusioms poroms, todėl J. Juškaitė turi pateikti naują paraišką, neįtraukdama bendraskolių.
 
J. Juškaitė lizingo sutartį sudarė viena ir viešojoje erdvėje pareiškusi, kad bankas diskriminuoja ne santuokos pagrindu sudarytas šeimas, pateikė skundą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.