Savo dviejų vaikų nužudymu įtariama motina tebėra medikų globoje

64f4573a439dd20230903ppel07720309
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Savo dviejų mažamečių vaikų nužudymu Vilniuje įtariama motina tebėra medikų globoje.

„Intensyviai atliekami proceso veiksmai, moteris yra medikų priežiūroje, dėl tolesnių veiksmų bus sprendžiama atsižvelgiant į jos sveikatos būklę ir per tyrimą surinktus duomenis“, – BNS pirmadienį sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Apie tai, jog Vilniuje, Verkių gatvėje, Neries upėje pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, pranešta sekmadienį po 11 valandos.

Atvykusių greitosios medikų gaivintas vaikas mirė.

Taip pat vandenyje rasta kita nuskendusi dar metukų nesulaukusi mergaitė.

Pirminiais policijos duomenimis, motina norėjo nusižudyti upėje ir skandino savo vaikus. Savo vaikus, kaip įtariama, paskandinusi motina yra policijos darbuotoja, pirmadienį pranešė policija.

Pirmadienį paskelbtais duomenimis, 36 metų įtariamoji yra Policijos departamento Personalo administravimo skyriaus darbuotoja, ji ne pareigūnė.

„Darbą atlikdavo puikiai, dirbo su personalo klausimais, jokių pretenzijų dėl darbo – labai kruopšti. Tačiau buvo uždaro būdo, nebuvo linkusi pasakoti apie save“, – BNS pirmadienį sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Moteris policijoje dirbo 2018-2020 metais, paskui jai pamečiui gimė vaikai. Nuo 2021 metų sausio moteris yra vaiko priežiūros atostogose.

Anksčiau ji, turimais duomenimis, dirbo socialine darbuotoja. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savo artimojo giminaičio ar šeimos nario nužudymo, taip pat dėl bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo.

Už šiuos nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Neryje su vaikais nusiskandinti mėginusios moters šeima nebuvo stebima specialistų

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teigimu, sekmadienį su dviem mažamečiais vaikais Neryje mėginusios nusiskandinti moters šeima nebuvo patekusi į vaiko teisių apsaugos tarnybų akiratį.

„Dėl šio itin skaudaus atvejo vaiko teisių gynėjai taip pat sulaukė informacijos iš policijos ir nedelsiant vyko į įvykio vietą. Šeimoje daugiau vaikų nėra, tad vaiko teisių gynėjų pagalbos neprireikė, kaip ir iki šio tragiško įvykio“, – teigiama Eltai perduotame tarnybos atstovės Alinos Žilinaitės komentare.