PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 20 d. 11:00

„Savivaldybių indeksas“: Šilalės rajono savivaldybė stokoja investicijų

Šilalė

lt.wikipedia.org nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


61071

Vakar paskelbtas jau 8-asis „Savivaldybių indeksas“, vienas iš detaliausių tyrimų savivaldybių lygmeniu Lietuvoje, kurį kasmet paruošia Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Šilalės rajono savivaldybė šiemet 21-22 vietas mažųjų savivaldybių indekse (56 balai iš 100) dalijasi su Šiaulių r. savivaldybe.

Geriau nei vidutiniškai įvertintos „Komunalinių paslaugų“, „Sveikatos ir socialinės rūpybos“, „Mokesčių“, „Biudžeto“ ir „Turto valdymo“ sritys.

„Komunalinių paslaugų“ srityje teigiamai įvertinta tai, kad 2017 m. šilumos (5,79 ct/kWh lyginant su 6,33 ct/kWh vidurkiu*), vandens (2,02 ct/ kub. m. lyginant su 2,17 ct/ kub. m) kainos savivaldybėje buvo mažesnės nei vidutiniškai*. Savivaldybei priklausančios vandens ir šilumos gamybos įmonės dirbo pelningai, o daugiabučių administravimu ir atliekų vežimu užsiėmė privatus sektorius.

Deja „Transporto“ srityje situacija buvo priešinga. 2017 m. visi viešojo transporto maršrutų konkursai buvo aptarnaujami savivaldybei priklausančios įmonės, kuri dirbo nuostolingai. Nė vienas konkursas nebuvo viešas. Tai lėmė prastesnį šios srities įvertinimą.

„Administracijos“ srityje teigiamai įvertinta tai, kad 2017 m. savivaldybė laiku išnagrinėjo virš 99 proc. pateiktų prašymų, o prastesnį lėmė didesnis už vidutinį* tūkstančiui gyventojų tenkantis savivaldybės administracijos darbuotojų skaičius (10,1 darbuotojo lyginant su 7,6 vidurkiu*).

„Turto valdymo“ srityje gerai įvertinta tai, kad 2017 m. nebuvo savivaldybei nuosavybės teise priklausančių nenaudojamų pastatų ar patalpų, bet papildomų balų neleido surinkti tai, kad 2017 m. savivaldybė nenumatė privatizuoti jokio ploto.

Šilalės r. savivaldybė stokoja investicijų, ypatingai tiesioginių užsienio – jų išvis nebuvo. Materialinių investicijų sumažėjo nuo 618 eurų vienam gyventojui iki 426 eurų (vidurkis* – 1084 eurai). Kiti ekonomikos aktyvumo rodikliai – veikiančių ūkio subjektų, verslo liudijimus įsigijusių ar pratęsusių gyventojų skaičius ir išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantys tūkstančiui gyventojų, buvo mažesni nei vidutiniškai mažosiose savivaldybėse. Emigracija iš savivaldybės išaugo ir siekė 2,6 proc. (vidurkis* –1,5 proc.).

be-pavadinimo.jpg