REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 20 d. 10:32

„Savivaldybių indeksas“: Palangos savivaldybei – aukšta pozicija

Palanga

Palangos TIC nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


61061

Vakar paskelbtas jau 8-asis „Savivaldybių indeksas“, vienas iš detaliausių tyrimų savivaldybių lygmeniu Lietuvoje, kurį kasmet paruošia Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Palangos savivaldybė šiemet užima 3-4 vietas mažųjų savivaldybių indekse (66 balai iš 100) dalijasi su Druskininkų savivaldybe.

Prie aukštos pozicijos labiausiai prisidėjo gerai įvertintos „Transporto“ (maksimalus balas), „Administracijos“, „Švietimo“, „Sveikatos ir socialinės rūpybos“, „Investicijų ir plėtros“, „Mokesčių“ ir „Turto valdymo“ sričių vertinimai. Geras „Transporto“ srities įvertinimas – vienas pagrindinių veiksnių, lėmusių aukštą poziciją mažųjų savivaldybių indekse.

2017 m. visus keleivių vežimo maršrutus Palangoje aptarnavo privatūs vežėjai, šiems maršrutams buvo skelbti vieši konkursai. Taip pat gerai įvertinta „Administracijos“ sritis – Palangoje tūkstančiui gyventojų teko mažiau administracijos darbuotojų (6,7) nei vidutiniškai* (7,6), o neišnagrinėtų gyventojų prašymų beveik nebuvo.

Palanga pasižymėjo didesniu nei vidurkis investicijų kiekių. Vienam gyventojui teko net 2191 eurai investicijų į ilgalaikį materialųjį turtą (vidurkis* dvigubai mažesnis) ir 2273 eurai tiesioginio užsienio investicijų (vidurkis* taip pat dvigubai mažesnis). Nerimą kelia tai, kad investicijų į materialųjį turtą sumažėjo trečdaliu (nuo 3356 eurų iki 2191 eurų), net 1365 eurais. 2017 m. Palangoje tūkstančiui gyventojų teko 47.7 veikiančių ūkio subjektų (vidurkis* – 23,1) ir keturis kartus daugiau nei vidutiniškai verslo liudijimų (161 lyginant su 42,4 vidurkiu).

Nors išduotų statybos leidimų skaičius tūkstančiui gyventojų buvo vienas didžiausių tarp mažųjų savivaldybių – 17,1, 2017 m. leidimų išduota mažiau nei 2016 m. (28,4). 2017 m. Palangos moksleivių valstybinių brandos egzaminų rezultatai (kaip ir 2016 m.) buvo aukštesni už vidurkį* (52,9 balai Palangoje, kai vidurkis siekė 45,8 balo).

Taip pat palyginti efektyviai valdoma mokyklų infrastruktūra –vienam mokiniui teko mažesnis* mokyklų plotas. Visgi kelios sritys įvertintos prasčiau nei vidutiniškai*, tai – „Biudžetas“ ir „Komunalinis ūkis“. „Komunalinių paslaugų“ srityje skirta mažiau balų, nes Palangoje buitinių atliekų surinkimo paslaugų teikėjas buvo pasirinktas netaikant konkurenciją užtikrinančios procedūros, o pagal vidaus sandorį. Be to, savivaldybei priklausanti šilumos gamybos įmonė dirbo nuostolingai, nors šilumos kaina nebuvo mažesnė už vidurkį*.

be-pavadinimo.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA