Savivaldybės vadovai nesutinka su planuojama teismų reforma

Pakruojis
S. Lipskytės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pakruojo rajono savivaldybė

Balandžio 18 d. Pakruojo rajono savivaldybė gavo žinią, kad Teisingumo ministerija kartu su Teisėjų taryba baigė rengti teismų reformos įstatymų paketą, kuriuo tikimasi ne tik optimizuoti teismų resursus, bet ir jų darbo krūvį. Teismų reformoje pirmiausia yra numatomas apylinkių teismų ar jų rūmų veiklos teritorijų apjungimas. Vietoje šiuo metu veikiančių 12 apylinkių teismų ir 48 teismo rūmų liktų veikti 11 apylinkių teismų ir 24 teismo rūmai. Nuo 2024-ųjų sausio 1-osios Pakruojo teismo rūmai, planuojama, galutinai užvers duris.

Pakruojo rajono savivaldybės vadovai su siūloma reforma nesutinka ir vėl ieškos būdų reformai sustabdyti. Pakruojo teismo rūmai dirba efektyviai, o gyventojams yra reikalingos paslaugos rajone.

Pakruojo teismo rūmus buvo žadama uždaryti 2022 m. dėl per didelio pastato, kurio išlaikymas reikalauja nemenkų kaštų. Siekiant, kad teismas išsilaikytų, buvo kreiptasi į mūsų rajono gyventojus atstovaujančius Seimo narius, apsilankė ir padėtį vertino Teisingumo ministrė E. Dobrowolska, dalis pastato pagal panaudos sutartį perduota Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešajai bibliotekai.

Pateiktas sprendimas paremtas tais pačiais motyvais: „Šiaulių apylinkės teisme siūloma sujungti Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmus ir Radviliškio rūmus, paliekant veikti Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus ir atsisakant neefektyvios ir reikalaujančios daug išlaikymo kaštų Pakruojo rūmų infrastruktūros“.