Savivaldybės dovana mažeikiškiams – nemokama filmo peržiūra

img_7471
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Kovo 26 d., Mažeikių rajono savivaldybė gyventojams dovanojo galimybę išvysti daugybę apdovanojimų pelniusį filmą apie Lietuvos gamtą, sparčiai nykstančias senąsias girias „Sengirė“ ir susitikti su jo kūrėju, išgirsti apie šio filmo kūrimo užkulisius. Tai vienas iš renginių, skirtų paminėti Pasaulinę Žemės dieną.

Susirinkusiuosius sveikino ir filmo kūrėjui dėkojo Savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė. 

Pristatydamas filmą jo kūrėjas Mindaugas Survila kalbėjo apie idėją sukurti šį filmą, aštuonerius pasiruošimo, ketverius filmavimo metus, paras, praleistas palapinėse ir medžiuose laukiant kadro, atradimus ir nustebimus. Pristatė, kas yra sengirės, kuo jos ypatingos ir kodėl jos turi būti išsaugotos ateities kartoms. Kalbėjo ir apie veiklą vykdantį Sengirės fondą, kuriuo siekiama, kad ir nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais. Atsakė į žiūrovų klausimus apie iššūkius ir pavojus filmuojant, filmavimo, montažo, garso takelio kūrimo subtilybes.

Filmas „Sengirė“ filmuotas paskutiniuose išlikusiuose seniausių Lietuvos miškų ploteliuose. Tai filmas, kurio žiūrovas kartu su kūrėjais vaikščioja žeme, nardo po vandeniu, skraido tarp aukščiausių medžių, žengia į tas vietas, kuriose gali pajusti senąją šalies dvasią, stebėti jauniklius globojančias vilkes, žūtbūtines garbėtroškų kurtinių kovas, pelėdžiukus, erelių lizdus, povandeninių miškų mistiką ir daugybę kitų nepažintų stebuklų. Šis filmas ne tik parodo Lietuvos gamtos unikalumą, bet yra ir palikimas ateities kartoms. 

Mažeikių kultūros centre vyko dvi filmo peržiūros ir susitikimai. Popietę šia galimybe pasinaudojo rajono ugdymo įstaigos, pavakare seansas surengtas visiems norintiesiems.