Savivaldybėje lankėsi ypatingi svečiai – miesto partneriai iš Volodymyro

0001_img_5665-1_1694757009
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Rugsėjo 11-14 dienomis Raseinių rajono savivaldybėje ir jos prižiūrimose įmonėse lankėsi ypatingi svečiai – Savivaldybės partneriai iš Volodymyro (Ukraina). Susitikimo tikslas buvo pasisemti gerosios patirties ir pasidalinti miestų skirtumais bei panašumais. Kelias dienas vykusiuose susitikimuose svečiai domėjosi pastatų statybos ir rekonstravimo darbų, kelių statybos, remonto ir priežiūros darbų vykdymo, jų kontrolės, šilumos ir elektros tinklų infrastruktūros, viešųjų erdvių, gyvenamųjų teritorijų priežiūros temomis.

Svečių delegaciją sudarė 4 Volodymyro miesto atstovai: mero pavaduotojas Matviichuk Yaroslav Anatoliiovych, miesto tarybos deputatas, Savivaldybės įmonės „Volodymyrteplo“ direktorius Koba Serhii Anatoliiovych, Savivaldybės įmonės „Polygon“ direktorius Sobipan Volodymyr Mykhailovych ir Urbanistikos, architektūros ir komunalinių išteklių skyriaus vedėjas – Trofymuk Andrii Anatoliiovych.
 
Atvykusią delegaciją pasitiko Savivaldybės vicemeras Mingaudas Tamaliūnas, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus, Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas ir Savivaldybės įstaigų vadovai.
 
Po oficialaus vizito Savivaldybės administraciniame pastate, delegacijos nariai turėjo galimybę susipažinti su UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktoriumi Modestu Globiu ir UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ laikinai einančiu direktoriaus pareigas Artūru Pareigiu jų valdomose įstaigose. Apsilankymas šiose įmonėse buvo suplanuotas dėl siekio plačiau susipažinti su šilumos tinklų infrastruktūros gerinimo, renovacijos, priežiūros planų rengimo, aplinkosaugos faktorių matavimo, saulės elektrinių eksploatavimo, kietųjų komunalinių atliekų tvarkymo, išvežimo, rūšiavimo ir utilizavimo procesais.
 
„Malonu, jog kolegos iš Volodymyro šį kartą Raseiniuose lankosi ne dėl pramogų, o dėl siekio pasimokyti ir įgyti naudingų žinių apie miesto tvarkymą. Jų tikslas – kuo greičiau atnaujinti sugriautą ir renovuoti pasenusią savo rajono infrastuktūrą bei gerinti gyvenimo sąlygas gyventojams, todėl atvykę čia, jie tikrai gavo daug vertingų patarimų“, – po susitikimo su miesto partneriais kalbėjo Raseinių rajono savivaldybės vicemeras M. Tamaliūnas.
 
Išvykstamojo posėdžio metu svečiai ne tik domėjosi mūsų miesto valdymo sistema, bet ir stebėjosi, kaip Raseiniams pavyksta išlaikyti itin aukštą parkų, aikščių ir kitų viešųjų erdvių priežiūros bei tvarkos lygį. Apie tai ir kitais klausimais, tokiais kaip kelių priežiūra, remontas, parkų ir skverų priežiūra, pastatų statybos ir rekonstravimo darbai buvo diskutuota tam tikruose miesto infrastruktūros objektuose su M. Tamaliūnu, miesto seniūnu A. Milašausku ir Strateginio planavimo ir teritorijų valdymo skyriaus vyr. specialistu Artūru Kosa.
 
„Dėkoju Jums, mūsų partneriams ir visiems Raseinių krašto gyventojams, kurie neliekate abejingi karo paliestai Ukrainos tautai. Dėkoju už šiltą priėmimą, palaikymą, konsultavimą mums aktualiomis temomis. Vyko įdomus ir konstruktyvus pokalbis su Savivaldybės įmonėmis, kurios suteikė ne tik rekomendacijas, bet ir viltį, kad esant Ukrainos šilumos infrastruktūros pažeidimams, lietuviai pasiruošę padėti. Be galo dėkoju už priglaustus, apgyvendintus ir įdarbintus mūsų tautiečius, šiuo sunkiu laikotarpiu ir nenutrūkstamą humanitarinę pagalbą mūsų šaliai. Taip pat ypatingai dėkojame už rūpestį mūsų vaikams, kuriuos jau antrus metus iš eilės priimate į specialiai jiems rengiamą ukrainiečių vaikų vasaros stovyklą. Ji bent trumpam leidžia sumažinti vaikų netekties skausmą ir sukuria jiems tikrai be galo daug šiltų emocijų“, – dėkodamas Raseinių rajono savivaldybei, jos vadovams ir visiems neabejingiems lietuviams, sakė mero pavaduotojas Matviichuk Yaroslav Anatoliiovych.
 
Partneriai iš Volodymyro nepraleido galimybės apsilankyti ir didžiuosiuose Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaiduose (Šilinėse), kur dalyvavo šv. Mišiose ukrainiečių kalba ir kartu su Lietuvoje gyvenančiais savo tautiečiais pagerbė žuvusiuosius per karą.
 
Tikimasi, jog ši miestų draugystė ateityje taps dar tvirtesnė ir jos dėka bus įgyvendinta daugybė vertingų bendradarbiavimo projektų, o prireikus ir toliau teikiama visokeriopa parama bei humanitarinė pagalba.