Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Trijų sodų bendrijų gyventojai (prašymą pasirašė 148 asmenys) atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra kolektyvinių sodų teritorijoje.
Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai, labai suintensyvėjo automobilių eismas minėtomis gatvėmis – jomis iš daugelio sodininkų bendrijų greičiausiai galima patekti į asfaltuotas Babrungo arba J. Pabrėžos gatves. Dėl intensyvaus eismo Aronijų ir Pilies gatvių būklė šiuo metu labai bloga: iš senojo asfalto likę tik liekanos, susidarė aštrios ir gilios duobės, o žvyruotos gatvių dalys rudenį tapo duobėtu purvynu. Bendrijos savo jėgomis remontuoja gatves, bet to nepakanka, nes būtina sutvarkyti lietaus vandens surinkimą ir pakloti naują asfalto dangą. Sodų gyventojai spalio 21 dieną raštu kreipėsi į Savivaldybę prašydami skirti lėšų Aronijų ir Pilies gatvių remontui. Spalio 25 dieną Savivaldybėje bendrijų atstovų ir rajono vadovų susitikimas.
Su sodų bendrijų atstovais kalbėjosi mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Budrys.
Sėkmės atveju sodininkai vylėsi, kad Savivaldybės vadovai atsižvelgs į jų prašymą ir pažadės išasfaltuoti soduose įvardytą atkarpą – apie 550 metrų kelio, tačiau mero pavaduotoja A. Beierle Eigirdienė tokią galimybę iš karto atmetė motyvuodama, kad Savivaldybė nei teisiškai, nei juridiškai negali kištis į sodų bendrijų reikalus, tuo labiau, kad visa sodų bendrijose esanti infrastruktūra yra sodų bendrijų nuosavybė.
„Būtų tolygu, lyg Savivaldybės kas prašytų asfaltuoti privačius kiemus ar įmonių teritorijas“, – pastebėjo mero pavaduotoja.
A. Beierle Eigirdienė taip pat priminė, kad Savivaldybės taryba po ilgų diskusijų dar prieš kelias kadencijas patvirtino prioritetinių gatvių, kurias pirmiausia numatyta Savivaldybėje asfaltuoti, sąrašą, todėl tų prioritetų reikia laikytis.
Įvertinę pastabą sodininkai suformavo prašymą kiek kitaip: ar minėtas gatveles Savivaldybė negalėtų perimti į savo balansą ir jau tuomet numatyti lėšų Aronijų ir Pilies gatvių dangų remontui?
Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas sodų gyventojams paaiškino, kad norint perduoti gatves į Savivaldybės balansą jos turi būti inventorizuotos ir atitikti gatvėms keliamus kriterijus. Vienas iš kriterijų – dėl gatvės pločio – sodininkams būtų ypač skausmingas, nes prisieitų nuardyti ne vieną į valstybinę žemę išsikišusią tvorą ar gyvatvorę, nukirsti ne vieną medį.
Savivaldybės atstovai siūlė sodininkams pasvarstyti galimybę minėtų gatvių asfaltavimą organizuoti su gyventojų finansiniu prisidėjimu (40 proc. darbų vertės). Tokia tvarka prieš keletą metų taip pat buvo patvirtinta Savivaldybės taryboje, ja pasinaudojo keletas miesto ir kaimų gatvių gyventojų, kurie tarpusavyje sutarė perkloti gatveles ar aikšteles automobiliams statyti. Susitikime sodininkų interesus atstovavęs Savivaldybės tarybos narys Audrius Misiūnas pastebėjo, jog ne visi bendrijų gyventojai yra pajėgūs prisidėti finansiškai prie savo gatvelės, kuria važinėja pusė sodų bendrijų gyventojų, tvarkymo, ypač – pensinio amžiaus žmonės.
Racionalų pasiūlymą sodininkams pateikė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Česnauskas, kuris, įsiskaitęs į sodininkų prašymą, patarė jiems Registrų centre pasitikrinti, ar minėtose gatvėse, dar prieš tiesiant vandentiekį ir kanalizaciją, nėra buvęs klotas asfaltas, jei ir dabar gatvėse galima matyti akivaizdžias jo liekanas. Jei asfaltas yra buvęs ir tai užfiksuota dokumentuose, jam atstatyti užtektų paprastojo remonto, ir tai atsieitų žymiai pigiau, nei pradėti kelio rekonstrukciją (užsakyti ekspertizę, kloti kelio pagrindus, kelių sluoksnių asfaltą, lietaus kanalizaciją, aukštinti šlaitus, įrengti apšvietimą ir pan.).
Šis pasiūlymas sodininkus nuteikė optimistiškai. Bendrijų atstovai paprašė Savivaldybės specialistų paskaičiuoti preliminarią sąmatą, kiek kainuotų dviejų gatvių paprastojo remonto darbai.