Savivaldybėje – aplinkos ministro vizitas

Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Klaipėdos miesto savivaldybėje – aplinkos ministro Simono Gentvilo vizitas. Susitikime su miesto vadovais aptarti aktualūs klausimai, susiję su Aplinkos ministerijos kuruojama veiklos sritimi.

Viena iš aktualijų – krantotvarka. Šiuo metu laukiama Krantotvarkos programos patvirtinimo, tikimasi, kad Klaipėdos paplūdimių papildymui smėliu ties Melnrage bus numatytas finansavimas.

Savivaldybės atstovai taip pat išsakė poreikį koreguoti įstatymo nuostatas dėl sąvartyno mokesčio indeksavimo. Nuo 2020 m. mokestis už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis yra didinamas kiekvienais metais, o nuo 2021 metų mokestis dar turi būti indeksuojamas, pastarieji pokyčiai ženkliai atsiliepia ir atliekų tvarkymo kainoms, todėl siūloma ieškoti galimybių atsisakyti indeksavimo koeficiento.

Susitikime aptarti ir detaliųjų planų rengimo bei derinimo klausimai. Miestas siekia sklandaus Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo projekto įgyvendinimo proceso, o tam reikalinga pakeisti Turgaus g. 24 detalųjį planą. Valstybinių institucijų prašoma paskirti valstybės instituciją, kuri būtų atsakinga už šio projekto įgyvendinimą bei priimti nutarimą pradėti rengti detaliojo plano keitimą planavimo organizatoriumi paskiriant Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją.  Taip pat šiuo metu laukiama atsakymų iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos dėl Klaipėdos miesto rytinės dalies B teritorijos (tarp Pajūrio g., kelio A13, Liepų g. ir Danės upės) susisiekimo infrastruktūros vystymo specialiojo plano derinimo eigos.

Ministras domėjosi Smiltynės, kaip kurortinės teritorijos, vystymo eiga, taip pat aptarti klausimai dėl paviršinių nuotekų taršos šaltinių identifikavimo.