Savivaldybėje aptarta darbo rinkos situacija: Šiauliai išsiskiria iš visų didžiųjų miestų

img-3342
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Alaina Štreimikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Miesto meras Artūras Visockas ir vicemeras Justinas Švėgžda susitiko su Užimtumo tarnybos (UŽT) Šiaulių klientų aptarnavimo departamento atstovais, kurie pristatė darbo rinkos aktualijas Šiauliuose – pasidžiaugta, kad nedarbo lygis Šiauliuose žemiausias lyginant su kitais didmiesčiais, o darbingo amžiaus gyventojų skaičius didėja.

Šiaulių miesto savivaldybėje apsilankė Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys, Šiaulių 1-ojo skyriaus vedėja Vaida Ignotienė ir 2-ojo skyriaus vedėja Irena Vaikutienė.

Pranešta, kad greitu metu Šiauliuose pradės veikti naujas Šiaulių regioninis karjeros centras, kuriame moksleiviai, studentai ir visi darbo ieškantieji, norintys keisti karjeros kelią galės gauti nemokamas konsultavimo, informavimo, profesinio veiklinimo paslaugas. Tai ne tik galimybė sužinoti apie ateities profesijas, bet ir išmokti pasitikėti savimi, priimti su karjeros planavimu susijusius sprendimus.

Nedarbo lygis Šiauliuose žemiausias lyginant su kitais didmiesčiais

„Darbingo amžiaus gyventojų skaičius nuosekliai auga. 2023 m. duomenys rodo, kad augimas yra ženklus, net 5 proc. išaugo darbingo amžiaus žmonių skaičius. Demografinė situacija turi tiesioginės įtakos darbo rinkos gyvybingumui, todėl šalies mastu atrodome labai gerai“, – pasidžiaugė Raimondas Šukys.

Kovo 1 d. Šiaulių mieste bedarbio statusu buvo registruoti 5 032 asmenys ir 632 darbo rinkai besirengiančių. Registruotas nedarbas siekė 7,6 proc.  (1,7 proc. punkto mažesnis nei šalies vidurkis), lyginant su praėjusių metu analogišku laikotarpiu, registruotas nedarbas šių metų kovo 1 d. yra vos 0,2 proc. didesnis.

Į darbo rinką Šiauliuose sėkmingai integravosi ir Ukrainos piliečiai. Per visą laikotarpį nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios Užimtumo tarnyboje užsiregistravo 2 041 asmuo, šiai dienai Šiaulių UŽT užsiregistravę yra 394 ukrainiečiai.

Susitikimo metu aptartas dėmesys grįžtantiems tautiečiams: Užimtumo tarnyba prisidės prie grįžtančių iš užsienio tautiečių spartesnės integracijos, suteikiant visą reikiamą informaciją ir pagalbą. Tuo tikslu svarbus bendradarbiavimas su savivaldybe ir kitomis institucijomis.

Pasidžiaugta sėkmingu bendradarbiavimu su savivalda, įgyvendinat užimtumo didinimo programą.

Šiauliečiai kviečiami įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas

Užimtumo tarnyba suteikia galimybes bedarbiams bei užimtiems (dirbantiems) žmonėms mokytis ir įgyti naujas, aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas. Vaida Ignotienė dėkojo Savivaldybei, kad praėjusiais metais ji prisidėjo prie šios naujienos viešinimo, todėl sulaukta didelio visuomenės susidomėjimo.

„Kadangi dirbtinio intelekto, skaitmenizacijos, automatizacijos, žaliojo kurso svarba nesustodama auga, tai šiemet šiuo klausimu dirbame dar intensyviau, todėl kviečiame tiek darbą turinčius, tiek jo neturinčius žmones nebijoti kreiptis į Užimtumo tarnybą ir persikvalifikuoti į naują, dar neišbandytą specialybę. Reikia turėti tik noro, o visas gaires, kaip tai padaryti – suteiksime mes“, – informavo V. Ignotienė.

Mokymai ir profesinės žinios išlieka svarbus veiksnys, padedantis darbuotojams išlikti ir prisitaikyti prie kintančių darbo sąlygų.

Šiaulių UŽT departamento direktorius pastebėjo, kad persikvalifikuoti savo darbuotojus siunčia ir įmonės. Tokia praktika, jo manymų, ypatingai sveikintina ir neša abipusę naudą tiek darbdaviui, tiek darbuotojui.

Aptarti Šiaulių darbdavių ir darbo rinkos poreikiai

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pranešė, kad verslas vis rimčiau žiūri į Šiaulių oro uostą, kaip vietą savo investicijoms. Dar praėjusią vasarą jame pradėjo veikti Lietuvos orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonė „Aviatic MRO“. Panašių investicijų gali daugėti, todėl reikia pradėti šiai rinkai ruošti specialistus.

Darbuotojų šiai rinkai reikės daug, todėl A. Visockas pasiūlė UŽT ieškoti sprendimų ir įtraukti patį verslą į naujų darbuotojų apmokymą.

„Suprantu, kad tokios mokymo programos sukūrimas gali užtrukti, tačiau būtina atsižvelgti į verslo poreikius. Štai Šiaulių oro uoste įsikūrusi įmonė ieškos darbuotojų, kurie atliktų paprastesnius orlaivių remonto darbus, būtų vertinga jei sukurtumėme galimybę verslui šiuos darbuotojus apsimokyti patiems, tačiau tam reiktų UŽT paramos“, – į naujas darbo rinkos tendencijas dėmesį atkreipė meras.