Savivaldybė vertins A. G. Astrauskaitę įdarbinusios direktorės darbą: gavome anoniminių pranešimų apie netinkamą elgesį

Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas teigia, kad dėl riaušių organizavimu kaltinamos Astros Genovaitės Astrauskaitės įdarbinimo ketinama įvertinti Vilniaus „Juventos“ gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės darbą. Apie tai Eltą informavo Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

„Astros Astrauskaitės priėmimas į darbą atkreipė visuomenės dėmesį į Juventos gimnaziją. Tikriausiai dėl to gavome anoniminių pranešimų apie netinkamą direktorės Irinos Ignatavičienės elgesį ir kitas mokykloje egzistuojančias problemas. Reaguodami į pranešimus, inicijuosime galimo darbo pareigų pažeidimo nustatymo procedūrą“, – nurodė T. Gulbinas.


Ketvirtadienį A. G. Astrauskaitė atleista iš lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos darbo vietos Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje. Ugdymo įstaigos vadovė paskelbė naują konkursą į mokytojo vietą ir, pažymi ji, pretenduoti į darbo vietą gali ir A. G. Astrauskaitė.


„O kodėl turėčiau (A. G. Astauskaitės kandidatūrai – ELTA) prieštarauti? Šiai dienai ji dirbti gali“, – teigė I. Ignatavičienė.


Praėjusią savaitę A. G. Astrauskaitę įdarbinusi Vilniaus „Juventos“ gimnazijos direktorė gavo savivaldybės raštą, kuriuo raginama pedagogę atleisti iš einamų pareigų. Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta komisija nustatė, kad A. G. Astrauskaitė buvo priimta į darbą pažeidžiant tvarką, t.y. nebuvo tinkamai paskelbtos atrankos. Vis tik, direktorė tikina, kad savivaldybės įspėjimas gautas dėl netinkamai paskelbto konkurso.


ELTA primena, kad A. G. Astrauskaitė 2021 m. rugpjūčio 10 d. prie LR Seimo organizavo mitingą, kuris virto riaušėmis. Dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas, įtarimai dėl riaušių pateikti daugiau nei pusšimčiui žmonių. Dėl to antradienį ministrė J. Šiugždinienė teigė, kad jos asmenine nuomone tokie asmenys kaip A. G. Astrauskaitė neturėtų mokyti vaikų.