Šiaulių miesto savivaldybė šių metų dalyvaujamajam biudžetui skirs 200 tūkstančius eurų

pinigai
Šiauliai
Freepik nuotr.
Gintas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda paskelbė konkursą dėl dalyvaujamojo biudžeto, kuriame gyventojai gali teikti paraiškas ir prisidėti prie Šiaulių miesto atnaujinimo. Šiemet tokiems projektams yra numatyta skirti 200 tūkstančius eurų.

„Palyginus su kitomis šalies savivaldybėmis, Šiauliuose į biudžeto svarstymą įsitraukia daugiausiai gyventojų“, – aktyvumą pabrėžė J. Švėgžda. Šis projektas pasižymi išskirtine savybe – dalyvauti ir balsuoti už kandidatus gali 16-os metų sulaukę Šiaulių gyventojai.

Pernai laimėjusių ir finansavimą gavusių projektų, tokių kaip Rėkyvos parko pėščiųjų tako ir „Medelyno“ progimnazijos trumpojo sustojimo automobilių stovėjimo aikštelės, darbai jau yra baigti.

Paklaustas apie neįgyvendintus projektus, vicemeras patikino, kad per visą penkerių metų dalyvaujamojo biudžeto istoriją nepavyko tik vienas projektas.

„Tas pats pirmasis ir legendinis 2019 metų Rėkyvos apžvalgos takas. Išties  buvome pirmieji ir ėjome inovacijų bei naujovių keliu, kuris dar nėra pramintas. Paprastai tas ėjimas nėra toks lengvas, tad ir mums jis nebuvo toks paprastas“, – kalbėjo J. Švėgžda. 

Dalyvaujamajame biudžete nebus pamirštos ir gimnazijos. Jų projektų įgyvendinimui bus skirta 20 tūkstančių eurų.

„Iš pradžių bus tik gimnazijos, palaipsniui norime nueiti ir į progimnazijų ir į pradinių mokyklų lygį, nes norime pasižiūrėti, kaip gimnazijos mato dalyvaujamąjį biudžetą“, – teigė Šiaulių vicemeras. 

Pateikti paraiškas dalyvaujamojo biudžeto projektams galima internetiniame puslapyje siauliai.lt nuo rugsėjo 11 d. iki spalio 23 d. (imtinai). Laimėjusius projektus planuojama skelbti gruodžio mėnesį.