Savivaldybė padeda įgyvendinti bendruomeninių organizacijų idėjas

395a3996
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Kauno rajono savivaldybė pakvietė bendruomenines organizacijas į susitikimą Linksmakalnyje. Jo metu buvo apžvelgti praėję metai ir įgyvendinti projektai, taip pat pristatytas šių metų savivaldybės biudžetas bei įvairios finansavimo programos, kuriose aktyviai galės dalyvauti bendruomeninės organizacijos.

Kauno rajone veikia 72 bendruomeninės organizacijos. Glaudus Savivaldos ir bendruomenių bendradarbiavimas yra neatsiejamas sėkmingos ir klestinčios visuomenės pagrindas.

„Savivaldybės durys visuomet atviros bendruomenėms. Kilus problemoms stengiamės įsiklausyti, kartu ieškoti sprendimų, vystyti jūsų įdomias ir prasmingas idėjas bei ieškoti būdų joms įgyvendinti“, – kalbėjo susitikime dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Bendruomeninių organizacijų lyderiai, mero nuomone, yra puikus aktyvaus ir sąmoningo piliečio pavyzdys. „Kviečiu bendrauti, kartu dirbti ir kurti savo kraštą“, – teigė meras.

Bendruomeninių organizacijų idėjoms įgyvendinti savivaldybė turi 8 finansavimo priemones įvairiose srityse: socialinėje, sporto, kultūros, vaikų užimtumo. Siekiant bendruomenėms palengvinti administracinę naštą, jau trečius metus skiriamos lėšos veiklos vykdymui.

2023 m. bendruomenės itin aktyviai dalyvavo savivaldybės programose ir buvo finansuoti 110 projektų už 346 tūkst. eurų.

Sausio 25 d. savivaldybės taryba patvirtino 2024 m. biudžetą. Šiais metais jis rekordinis, siekia beveik 200 mln. Eur. Daugiausiai lėšų bus skiriama švietimui, socialinei sričiai, kelių ir vandentvarkos projektams. Žinoma, lėšų numatyta ir bendruomenių projektams – 715 tūkst. eurų.

Toliau bus vykdoma dalyvaujamojo biudžeto priemonė. Šiais metais jai įgyvendinti ir pradėtiems projektams užbaigti bus skirta apie 500 tūkst. Eur. (30 proc. daugiau lėšų nei pernai). Savivaldybe tikisi aktyvaus bendruomenių įsitraukimo ir šįmet. 

Savivaldybės vykdomos programos

  1. Kauno rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursas. 2024 m. numatyta 15 tūkst. Eur.
  2. NVO, veikiančių socialinėje srityje, finansavimo konkursas. 2024 m. ~ 160 tūkst.
  3. Kauno rajono savivaldybės bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų finansavimo konkursas. 2024 m. – 80 tūkst. Eur.
  4. Kūno kultūros ir sporto projektų įgyvendinimo programa. 2024 m. – 150 tūkst. Eur.
  5. Kauno rajono savivaldybės vaikų stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programų finansavimo konkursas. 2024 m. – 80 tūkst. Eur.
  6. Vaikų ir jaunimo socializacijos programa. 2024 m. – 20 tūkst. Eur.
  7. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa. 2024 m. – 10 tūkst. Eur.
  8. „Šiuolaikinės seniūnijos“. 2024 m. – 200 tūkst. Eur.