PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Balandžio 3 d. 14:27

Savivaldybė įteiks tris meno premijas

Panevėžys

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


33401

Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno taryba išrinko tris šiemečių kultūros ir meno premijų laureatus. Jais tapo stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė, dailininkas, fotografijos parodų kuratorius Sigitas Laurinavičius ir istorikas, kraštotyrininkas, pedagogas Juozas Brazauskas.

Kelis dešimtmečius kurianti I. Stulgaitė-Kriukienė yra bene aktyviausia Lietuvos stiklo menininkė, kuri savo darbuose atranda ir išryškina unikalius autorinius technologinius sprendimus. Jos kūryba pristatyta daugybėje užsienio šalių, pelnė garbingų apdovanojimų, eksponuojama Lietuvos, Ukrainos, Estijos, Rusijos, Suomijos ir kt. muziejuose, galerijose. I. Stulgaitės-Kriukienės braižas atpažįstamas net ir stiklo šalimis laikomoje Čekijoje, Slovakijoje, Skandinavijos valstybėse ir kt. Menininkė siekia plėsti stiklo meno sąvoką suteikiant šiuolaikiškumo, parodant, kad jis žengia koja kojon su šiuolaikinėmis tendencijomis. 2016-2017 m. I. Stulgaitė-Kriukienė reprezentacinėse šalies ir užsienio erdvėse eksponavo savo kūrybą, originalumu ir konceptualumu sulaukusią didelio tarpdisciplininio meno teoretikų ir kritikų, akademinės meno visuomenės dėmesio. Taip tarptautinio pripažinimo sulaukia Lietuva, Panevėžys. I. Stulgaitė-Kriukienė atneša indėlį ir į miesto kultūrinį vyksmą – neabejotini jos nuopelnai organizuojant tarptautinį stiklo simpoziumą „GlassJazz“.

Fotografijos galerijos vedėjas S. Laurinavičius miesto ir šalies meno lauke veikia nuo 1992 m. – ir kaip menininkas, ir kaip projektų kuratorius. Be daugybės fotografijų parodų koordinavimo, jis yra ir daugelio su fotografija susijusių išskirtinių projektų vadovas. 2016 m. įgyvendino 3 autorinius projektus: „Istorija objektyve“, „Vėjai“, Panevėžio fotoklubo 50-mečio paroda su konferencija „Tikro išlaikymo fotografija“ (su Kraštotyros muziejumi). Taip pat organizavo parodas „Aktorių portretai“, „Patirtis ir atradimai“. Ryškiausias 2017 m. projektas – „Laisvės ir tapatybės ženklai“. Jis įgavo socialinį atspalvį, fotografijos meną priartindamas prie auditorijos ir atvirkščiai. Įvairiose miesto erdvėse išsidėstęs dviejų parodų ciklas pakvietė žiūrovus artimiau pažinti Panevėžį, jo kultūros objektus, reiškinius. Fotografijų maršrutas susiejo 20 miesto įstaigų, sutelkė 17 miesto ir šalies fotomenininkų. Kaip dailininkas S. Laurinavičius surengė 7 autorines parodas, dalyvavo 70 grupinių parodų, dailės pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Taip jis prisideda prie Panevėžio kultūrinio įvaizdžio formavimo. Kartu S. Laurinavičius užsiima meno pedagogikos veikla.

J. Brazauskas yra istorikas, pedagogas, nusipelnęs panevėžietis, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas. Daugiau kaip 30 knygų, istorijos vadovėlių, mokymo priemonių autorius ir sudarytojas. Išleido J. E. Panevėžio vyskupo emerito pamokslų ir sveikinimų knygą „Žodžiai“, monografiją „Marcė Katiliūtė“, enciklopedinį leidinį vaikams apie Lietuvos valdovus, straipsnių rinkinį „Išlieka tai, kas užrašyta“. 2017 m. J. Brazauskas išleido 5 leidinius: istorinę apybraižą „Mažasis Lietuvos universitetas Panevėžyje“ apie tarpukariu vyrų (dabar – J. Balčikonio) gimnazijoje veikusią Meno kuopą, apybraižas „Trumpas žydėjimas“ (apie dailininkę Marcę Katiliūtę) ir „Juozo Keliuočio drama“, 2 pažintines knygeles („100 klausimų ir atsakymų apie Lietuvos šimtmetį“ bei „100 klausimų ir atsakymų apie Lietuvos olimpiečius“). Šiuo metu rengia biografinę apybraižą apie kunigą, filosofą, literatūros kritiką ir pedagogą Julijoną Lindę-Dobilą, su Irena Dambrauskaite-Rudzinskiene – biografinių apybraižų ir prisiminimų knygą „Karta, iš kurios mokomės“ apie nepelnytai pamirštus Panevėžio mergaičių gimnazijos mokytojus. Abi knygas numatyta išleisti 2018 m.

Kultūros ir meno premijos (po 1000 Eur) bus teikiamos balandžio 16 d. 18 val. teatre „Menas“.